Võõrasema

Hinda ja kommenteeri

NB! Saadaval on erinevad värvitoonid. Palume eelistatud värvivaliku kirjutada tellimuse lisainfosse.

Loe edasi
Laost otsas
0,81 € / tk 0,90 € / tk
Säästad 0,09 € (-10%)

NB! Saadaval on erinevad värvitoonid. Palume eelistatud värvivaliku kirjutada tellimuse lisainfosse.

Suvelill, millel on palju erinevaid värve. Õied on kas efektselt suured või armsalt väiksed. Ta kasvab niisama hästi peenral kui amplis, päikese käes kui ka varjus, talub külmakraade ja kehva mulda. Ja nende lõhn on hea. Aedkannikesed on varased, rikkalikult ja kaua õitsevad külmakindlad ning mitmeaastased taimed. Võõrasemad püsivad ilusad kuni suviste soojade saabumiseni. Tulevad hästi toime vett läbilaskval, kuid ka teatud määral niiskust hoidval mullal.

  • Võõrasemad kannatavad kuni -5C külma. Kui temperatuurid lähevad juba kevadisemaks, on võõrasemad ühed esimesed lilled, mida saab väljas väga edukalt kasvatada. Kui on oodata veel külmemaid kraade, siis võib amplid ja aiavaasid ööseks soojemasse kohta tõsta või hoopis kattelooriga kinni katta.
  • Võõrasemad võib istutada nii võõrasemade mulda kui ka suvelillede mulda. Suvelillemuldadest võiks eelistada muldasid, millele on lisatud pikaajalist väetist. Kui väetist ei ole lisatud, siis võib ise sekka granuleeritud kanakakat või vihmausside poolt töödeldud sõnnikut segada.
  • Soovitame anuma põhja panna kergkruusa, mis laseb üleliigsel veel kenasti läbi joosta. Kergkruus sobib ka poti pinnakattena kenasti ka niiskuse hoidmiseks.
  • Kasta tuleb vastavalt vajadusele. Kui on soojemad ilmad, on veevajadus suurem ja vastupidi. Kindlasti on oluline enne järgmist kastmiskorda mulda näpuga katsuda, kui muld on piisavalt tahenenud, võib taimi uuesti kasta.
  • Taimede väetamisega tulev alustada kaks nädalat pärast istutamist, siis on taimed juurdunud.  Kindlasti ei ole soovitatav väetada kastmata taimi, siis võib väetis juurtele hoopis kahju teha ja need ära põletada.
Kirjuta oma arvustus
Hinda ja kommenteeri
Võõrasema