10 soovitust jõulutulede paigaldamiseks


10 soovitust jõulutulede paigaldamiseks

Loo sära ja õdusat meeleolu oma kodus jõulutuledega. Kombineeri erinevaid valguslahendusi toas ja õues. Vali, kas elegantsed ja klassikalised tuled või hoopis suured ja värvilised. Tee väike jõulunurk või kaunista kogu kodu. Valik on sinu!

Poodi minnes võiks olla tehtud väike projekt, kui palju tulesid läheb õue ja tuppa. Populaarsemad valikud on jääpurikakujulised valgusketid katuseservade ja akende kaunistamiseks ning pikad sirged valgusketid puude ja põõsaste dekoreerimiseks.

Poes olles tutvu toote kirjeldusega, nii võid kindel olla,et õige asi leiab õige koha.

1) Liikuvad kaunistused! Decorast on võimalik soetada LED-projektor, mis loob majale liikuvad lumehelbekese kujutised.

2) Tee kaunis kujundus aknale päkapikkude, põhjapõtrade või jõulupuu kaunistustega. Decora kauplustest saab osta puidust LED-valgusega ehted, mille naturaalne ilu toob maalähedase hõngu koju. Erinevaid ehteid kombineerides saad luua lumise metsa silueti, mis loob kodus veelgi rohkem jõulutunnet.

3)LED-tulukesed on leidnud endale uue huvitava koha, nimelt seinale paigutatavatel piltidel. Väike valgustus paneb pildi elama ja teeb sellest ilusa dekoratiiveseme, mis ei pea olema ainult pühade ajal aktuaalne, vaid ka efektne sisustuselement muul ajal.

4) Kui soovid metsahõngu veelgi rohkem koduõuele tuua võid paigutada sinna LED-tuledega põhjapõtrade või muude loomade kujud. Jäiselt särav jääkaru või tubli jõuluvana abiline põder toob kindlasti rõõmu nii lastele kui täiskasvanutele.

5) Tee tuppa või õue ise kaunistus. Täida kaunis latern kuusehete ja tuledega või LED-küünlaga, mis on ohutu, kuid jätab vägagi reaalse mulje.

6) Kui võimalik siis vali kaabli värv vastavalt taustale. Kaablid on tavaliselt valged, rohelised, mustad või läbipaistvad. Kui paigaldad statsionaarse valgusketi siis eelista tumedat võimalikult jämedat kaablit. Need on vastupidavad ilmastikuitingimustele ja linnud ei hakka neid nokkima.

7) Valgusketid rõhutavad kontuure, need sobivad hästi räästa külge, terrassi äärde või aia külge. Valgusvõrgud sobivad hästi põõsastele ja puudele. Kombineeri mitu kaunistust, sest üks valguskett või –võrk ei anna nii suursugust efekti. Jõuluvalgustust saad räästale kinnitada tavaliste kaabliklambrite abil. Kui soovid tuled peale pühade hooaega eemaldada siis soovitame hoopis kasutada tulede paigaldamiseks kaablikinnitusalust, mis käib kruviga maja tuulekasti külge ning kaablisidemeid, millega saab tuled aluse külge kinnitada.

8) Enne ostmist kontrolli, kas tuled on mõeldud kasutamiseks väli – või sisetingimustes. Tihti peale saab kasutada neid mõlemas keskkonnas, kuid sisetingimustesse mõeldud tulesid iseloomustab ilmakartlikus, mistõttu neid välja paigutades võivad kergelt puruneda ja pahandust tekitada. Välikasutuseks mõeldud valguskettidelt leiad tähise IP44. Pea meeles, mida suurem number seda parem sobivus välitingimustesse.

9) Tulede eluiga sõltub paigaldusest. Üldiselt on nüüdisaegsed LED-tuled väga vastupidavad ja põlevad mitmeid aastaid. Siiski võib saatuslikuks saada korduv ülespanek ja mahavõtmine. Seetõttu jäta välis jõulutuled üles ka suveks. Hämaratel suveõhtudel loob see romantilise meeleolu.

10) Valgustuse vooluvõrku viimine. Paigalda hoone välisseinale niiskuskindel pistikupesa, mis on varustatud rikkevoolukaitsmega ja maapinnast kõrgemal. Läbi akna veetud juhe ei ole kindlasti hea lahendus, sest akna kasutamisel võib juhet vigastada ja tekib lühise või elektrilöögi oht. Kui ikkagi vajad toite toomist eemalt siis kasuta ühte pikka pikendust, mitte mitut järjestikku. Kindlasti jälgi, et pikendusjuhe oleks mõeldud välikasutamiseks.

Sulle võib veel huvi pakkuda...