Aprilli toimetused

Aprilli toimetused

Soojad päiksekiired paitavad ning hing ihkab loodusesse. Rohenäppude südamed puperdavad ja käed sügelevad. Aed ootab sinu tähelepanu ja hoolitsust. Varakevad on aeg, mil vaadata, kuidas taimed on talvitumise üle elanud. Ilmad võivad olla heitlikud, kuid arvatavasti saab esimesed seemned peenrasse külvata. Et jürikuu toimetused saaksid õigel ajal tehtud, tegime sulle väikese aiatööde meelespea. 

Jaluta aias tähelepaneliku pilguga

Õuna-, pirni- ja kirsipuud hakkavad oma pungi näitama. Kaunil kevadhommikul täidab sinu aia meeldiva lõhnaga imepisikesed õiekesed. Nad peidavad endas suvesooja ja looduse mahlakust. Ootavad, et aeg oleks küps, et siis suureks ja magusateks õunadeks muunduda. See on nende tänu sulle hoolitsuse eest. Tee aias jalutuskäik ning uuri, kuidas saaksid puid kaitsta. Kvaliteetseid taimekaitsevahendeid leiad Decorast.

Kevadisi pritsimisi ei asenda hilisemad. Siis on varased rüüstajad oma töö teinud ja nõrgestatud taimed langevad hõlpsalt suviste ründajate küüsi. Kui näed, et õunapuul on pungad hõbedased, pirnil aga kirjud, pead esimese pritsimisega kiirustama. Ploomi- ja kirsipuid pritsi siis, kui lehepungad on rohelise koonuse faasis. Selleks tööks vali tuulevaikne õhtupoolik, mil puud on kuivad. Tuulega pritsides võib sattuda naabri taimedele rohkem toimeainet kui sinu omadele.

Kasuta pritsimisel alati kaitsevahendeid: prillid ja kindad!

Multši peenraid, põõsaid, viljapuid, et mühisedes tulev rohelus neid ei lämmataks. Eemalda vanad taimeosad. Lõika kuivanud vaarikavaare ning maasikatelt vanad võsundid ja lehed.Parim on see töö ära teha päikesepaistelise ilmaga, sest siis on lehti kergem ära võtta. Väeta marjapõõsaid ja viljapuid. Kui kuskil aianurgas on olemas komposti siis kontrolli, kas väärtuslik väetis on valmis. Hea komposti tunned ära mulla lõhna, ilusa musta värvi ning sõmera koostise järgi. Laota isetehtud põlluramm laiali, sest kapsas ja kartul vajavad palju toitaineid. Laota tulevasele peenrale 3 cm paksune kiht komposti, kaeva kergelt maa sisse.

Kasvuhoones
Korista ja õhuta kasvuhoonet ning vajadusel vaheta muld. Sellisel viisil tegutsedes väldid eelmisest aastast tekkinud haiguste levikut. Värskes mullas juurduvad taimed paremini. Ette võid kasvatada maitsetaimi sealhulgas tomateid, paprikaid, tšillisid ja teisi köögivilju. Märtsis külvatud taimed ootavad, et tõstaksid nad ümber suuremasse potti, sest siis saavad nad ruumi, et end laiali ajada.

Muru

Kaunis muru toob sinu aiaelemendid ühtseks tervikuks, loob mõnusa atmosfääri puhkamiseks ja lõbutsemiseks. Parim aeg muru turgutamiseks on kevad.Muru ihkab kevadväetist, et kasv elvaneks ning välimus paraneks. Kui muru on riisutud, tee muruseemnega ülekülv- see aitab täita tekkinud tühimikud, samuti tõrjub välja sambla ja umbrohu. Õhuta pealiskiht- Decorast leiad selle jaoks vastavad tallad, millel on all ogad ning aias kõndides saad murule ka lisahapnikku anda.

Terrassil

Korrasta, kontrolli rõdukastid. Plast muutub aja jooksul rabedaks, isegi väikeste pragude korral peaks uue kasti peale mõtlema. Muidu on oht, et see puruneb ebasobival ajal. Ka siin oleks vaja mulda värskendada ja kobestada, et toitaineid taimedele juurde anda. Külva lilli, rohelist näiteks rediseid, niidulilli, hernest,kressi. Kui toas ettekasvatad siis tõsta välja alles mais soojade ilmade saabudes.