Efektsed seinad sinu kodus

Efektsed seinad sinu kodus

Suvistele aiatöödele vahelduseks viska pilk tuppa. Lisa enda kodusele interjöörile vürtsi tahvli-, magnet- või helendava värviga. Kerge vaevaga saad luua isikupärase pinna. Need on efektsed võimalused tuua ruumi soovitud meeeleolu, luua enneolematut õhkkonda ja muuta ruumi eriliseks.

Kui oled leidnud endale sobivad värvivalikud siis ära unusta katta kinni seinakontakte, aknaraame, laekarniise, ukselinke ja muid detaile. Üldiselt oleks hea värvimise ajaks mööbel mujale tuppa liigutada aga kui selleks ruumi napid siis kata mööbel kinni kaitseriide või kilega. Väikeste mööbliesemete ja seadmete kaitseks sobivad hästi kilekotid.

Sileda värvipinna saamiseks pühi seinad tolmust puhtaks. Harilikult piisab lapiga kiirest ülekäimisest. Vaata üle ka laealused nurgad, et sinna ei jääks ämblikuvõrke, mis hiljem koos värviga seinale võivad sattuda. Lihvi konarused liivapaberiga siledaks ning eemalda seintest vanad naelad ja kruvid, täida vajadusel augud pahtliga.

Tahvelvärv

Kõigile lastele meeldib joonistada. Tihtipeale juhtub, et joonistamine toimub otse põrandale või söögilauale. Leia köögis, elutoas või lastetoas üks sein ja kata see tahvelvärviga. Lase oma laste fantaasial lennata. Värv sobib seintele, kapiustele, mööblile või väikeesemetele. Kaunis matt struktuurpind, millele saab kirjutada kriidiga. Lisaks talub korduvat puhastamist.

Kasuta tahvel värvimööblil. Näiteks värvi laua pind tahvelvärviga ning lapsed saavad joonistada lauale. Tee köögis säilituspurkidele väiksed tahvlid, kuhu saad kirjutada, mis purgis sees on. Vajadusel saad nimetuse kustutada ja uue kirjutada. Tee laste  ustele väikesed tahvlid ja kirjuta nende nimed sinna peale.

Praktiline lahendus ka köögis. Värvi kapiuks või tööpinna tagasein tahvelvärviga ja märgi poest vajaminevaid asju kergelt üles või kirjuta vanu häid retsepte. Samuti saad näiteks elutoas või lastetoas laste joonistusi eksponeerida. Sellest saab sinu kodu omanäolisuse eksemplar ning samuti saavad lapsed uhkust tunda oma kätetöö üle.

Pimedas helendav efektlakk

Kujunda interjöör pimedas. Kasuta uudset võimalust äratada ruum ellu pärast tulede kustutamist. Lihtne ja tõhus võimalus suurendada ruumide ohutust, efektlaki abil saad tähistada ruumide liikumistrajektoorid- muuda märgatvaks trepid, pistikupesad ja lülitid. Helendus püsib peale tulede kustutamist kuni kuus tundi. Mati efektlaki abil võib luua seina- ja laemaalinguid.

Kasutamine

Puhasta pind tolmust ja mustusest. Ebatasasused pahtelda sobiva pahtliga, küsi nõu Decora klienditeenindajalt. Pärast kuivamist lihvi pind ja eemdalda lihvimistolm. Kruntimisel kasuta valget või heledat tooni krunt- või pinnavärviga. Sega  lakki hoolikalt enne kasutamist. Pinnale kandmiseks kasuta lühikarvalist rulli, pintslit või šabloonšvammi. Püüa kanda lakki võimalikult ühtlaselt igale poole. Lakitav ala piira maalriteibiga, et lakki ei satuks kohtadesse, kuhu sa seda ei soovi. Eemalda teip koheselt peale lakkimist. Tugevama helendava efekti saab kui kanda lakki pinnale kaks või enam kihti.

Magnetvärv

Magnetvärviga saab tuppa kujundada tahvli, millele magneteid kinnitada. Nimelt sisaldab magnetvärv metallipuru, mis väikese magneti seina küljes kinni hoiab. Kanna pinnale väga madalakarvalise rulliga, sest pind peab jääma sile. Vastasel juhul ei pruugi magnet pinnale pidama jääda. Parima magneetilise tulemuse saabutamiseks kanna 3 või enam kihti. Värvi eelneva kihiga vastupidise suunaga. Kihtide vahel lase kuivada 2h. Tee iga magnet kihi vahele lihvimine.

Magnetvärvi saab kasutada koos tahvlivärviga. Esmalt kanna purgil kirjas oleva õpetuse järgi pinnale magnetvärv, siis peale tahvlivärv ja laps saab värvitud pinnale nii joonistada kui sellele magneteid kinnitada, näiteks pabereid magnetiga seinale riputada.Kiire ja nutikas viis asjade seinale kinnitamiseks.