Ohutu kodune remont


Ohutu kodune remont

Koduse remondiprojekti alustamisel vaata üle mõned ettevaatusabinõud. Püüa mõelda viise, et igapäeva elu oleks võimalikult vähe häiritud ning segadust tekiks vähe. 

Alati tutvu juhistega ja veendu, et mõistad neid täielikult. Kontrolli, kas sul on olemas kõik tööriistad ja materjalid. Tööriistade puhul loomulikult kontrollida, kas need on töökorras. Võimalik, et mõni neist vajab välja vahetamist või hooldust. Mõtle kõikidele kõrgustele või raskustele, mis võivad töö käigus muutuda probleemiks. Küsi endalt, kas vajad endale kedagi appi, kui kaua see aega võtab ja kas see ruum on remondi ajal elamiskõlbmatu. Kui kahtled, siis helista spetsialistile, kes kindlasti sind heameelega aitab ja nõustab.

Enne tööga alustamist pea meeles, et kõige tähtsam on sinu enda ohutus. Kaalu kindlasti, milliseid riske võib ette tulla. Kaitse ennast ja muuda remont ohutuks perekonna ja lemmikloomade jaoks.

Tööohutus

Kõige pealt mõtle töötegija ehk iseenda ohutusele. Spetsiaalselt töötamiseks mõeldud riided teevad töö tegemise lihtsaks ja ohutuks. Tööpüksid on funktisonaalsed. Nende taskute ehitus ja asetus tehtud mugavaks ja käepäraseks. Tugevdatud õmblused muudavad püksid rebenemiskindlamaks, kiil jalgevahel tekitab liikumiseks vajaliku lisaruumi. Kipub olema nii, et kallimad tööriided on vastupidavamad. Seega soovitame investeerida tuntumate brändide toodangusse. Tänu kaasaaegsele disainile on tööpüksid ka nägusad. Sisetöödeks soovitame naturaalsest nahast jalatseid, mis on tagant lahtise kannaosaga. Naha looduslikke omadusi on raske asendada. Nahk laseb õhku läbi, on väga vastupidav paindumisele, vetthülgav ja erinevalt sünteetikast reguleerib hästi jalatsi sisekliimat. Jalatsid on olulised, et remondi käigus maha kukkunud naelad, kruvid  ja muud teravad esemed ei vigastaks jalataldasid. Käed vajavad samuti kaitset. Ilma kinnasteta võivad kätele kergelt tekkida marrastused ja villid. Silmade kaitseks kasutage kaitseprille. Isegi imepisike tolm võib silmadele mõjuda nii, et tekib põletik. Ravimine võib olla pikk ja kulukas.

Kaaskodanikud

Kui eesoleva remondiga kaasneb müra ja segadus, siis arvesta pere, lemmikloomade ja naabritega. Hoiata neid märja värvi või tsemendi eest. Kui võimalik tekita tööala ümber tähised, et oleks selge, kuhu astuda ega istuda ei tohi. Kõik tööriistad ja materjalid hoia lastele kättesaamatus kohas. Hilisõhtune puurimine ja haamriga tegutsemine võib naabritega suhteid rikkuda. Ole teadlik kehtivatest nõuetest seoses öörahuga. Müra võib häirida ka lemmikloomi, kelle kuulmine on kordades parem kui inimkõrval.

Enne kui alustad soovitud projektiga, arvuta välja täpne materjalikulu. Samuti mõtle sellele, kuidas ja kas saad tekitatud prügi toimetada selleks ettenähtud kohta. Näiteks alles jäänud värvi ei tohi kindlasti tavalisse prügikasti visata. Kui tekkimas on rohkelt prügi siis uuri, kas on võimalik tekitada suurem ehituste jaoks ettenähtud prügikonteiner, mis hiljem ka prügifima poolt ära viiakse. Siinkohal on vaja mõelda, et see konteiner ei häiriks teiste inimeste igapäeva tegevusi või vähemalt oleksid naabrid teadlikud selle tulekust.

Redelid

Redelid on levinumaid õnnetuste põhjustajaid. Kontrolli alati pinda, millel redel on. See peab olema tasane ja kindel. Kui võimalik kasuta redelil stabilisaatoreid. Need on kummist otsad redeli alumistes otstes. Lisakindluseks võid paluda kellelgi alumisel astmel seista ja külgedest kinni hoida. Kanna redelil töötades paksu tallaga jalatseid, eriti kui seisad ühel astmel pikalt. Soovi korral on võimalik paigaldada ka platvormi, millel seismine on kõige mugavam variant. Kindlasti vaata, et jalanõude paelad oleksid seotud. Need võivad vahedesse kinni jääda ning komistamine on kerge tekkima. Pole mingit põhjust redelil kiirustada, võta aega. Kasuta tööriistavööd, põlle või õlakotti. Nii on käed redelil liikumiseks vabad ning pole tarvis pidevalt üles alla käia.

Korrashoid

Proovi alati hoida tööriistu puhtana ja töökorras. Nii väldid ebameeldivaid üllatusi ja remont sujub ladusamalt. Värvi, liimi või muu ehitussegu maha kukkumisel puhasta see koheselt, sest kuivades on seda palju raskem või mõnel juhul isegi võimatu puhastada. Kõik teravad tööriistad nagu näiteks saed pane lastele ohutusse kaugusesse. Kõik, mis jätad maha on potentsiaalne oht. Alati aseta elektritööriistadele turvakaitsed peale kasutamist tagasi. Mürgiste ainetega, värvid ja lahustid, töötades järgi tootja juhiseid ja ära pane neid mahutitesse, mis pole selle hoiustamiseks mõeldud.

Sulle võib veel huvi pakkuda...