Terrass sama mugavaks kui elutuba

Muuda terrass sama mugavaks kui elutuba

Vahel on mõnus tubased tegevuse õue tuua. Kogune perega sööma või sõpradega muljetama, naudi päikesekiirte hellitusi raamatut lugedes või hommikukohvi nautides. Vali mugav ja stiilne aiamööbel ning naudi suviseid rõõme aias koos lähedastega.

Kui soovid aeda muuta mitmeotsatarbeliseks ja hubaseks aja veetmise kohaks siis mööbel koos mõnusa nurgakesega annab palju võimalusi. Enne poodi tõttamist anname sulle mõned mõttelõngad lahti harutamiseks. Kui suur ala sul kasutada on? Kes seda kasutama hakkavad ja kuidas? Kas sa soovid, et saaksid seda ala kasutada ainult söömiseks või ka lõõgastumiseks? Nüüd on sul selgem ülevaade, millist mööblit vajad ja tänu sellele on eelarve koostamine juba palju hõlpsam.

Öeldakse, et lihtsuses peitub võlu. Ära kasuta liialt palju kraami ega  väikseid aksessuaare. Üheltpoolt võib tekkida olukord, kus pole ruumi liikuda ja teisest küljest tõmbab üleküllus tähelepanu ära aialt kui ka üksikutelt esemetelt, mistõttu võib jääda üldmulje, et ollakse sattunud kuskile lattu.

Ei ole otstarbekas osta rasket ühestükis mööblit väikestele rõdudele, sest seda on raske erinevate korruste vahel liigutada ja ei pruugi ustest hästi läbi mahtuda. Hoopis mugavam on rõdul ja väiksema ruumi korral kasutada bistroo stiili ehk üks laud ja kaks tooli.

Aiamööbli eluiga on võimalik pikendada, kui neid väljaspool hooaega kuskile varju alla panna. See kehtib isegi kõige vastupidavama tiigipuust ning sepistatud materjali kohta. Väikese hoiustusruumi korral tasub vaadata komplekti, mida on võimalik osadeks võtta.

Ripptooli soovitame vahel üksinda hommikukohvi nautlejale või lugemishuvilisele. Decoras on valik erinevaid pehmendusega toole, kuhu istudes võib ajataju kaotada. Ostmisel pööra kindlasti tähelepanu kandevõimele, et konstruktsioon täidaks oma eesmärki. Konsulteeri Decora klienditeenindajaga, et leida just endale sobiv istumisase.

Puidust ja metallist

Puidust aiamööbel loob naturaalse ja ajatu mulje. Ei ima endasse kuumust nii nagu metall. Enamik on töödeldud hallitusele, mädanikule vastupidavaks, niiskuskindlaks. Samuti ei kipu putukad töödeldud puidule liiga tegema. Kvaliteetne mööbel võib hinnalt üsna kallis olla. See vajab igaastast hooldust, eriti kui soovite, et see ei hakkaks kiiresti pleekima. Õlita või peitsi korra aastas mööbel üle, et vältida hallikaks luitumist. Värvides jälgi, et värv sisaldaks UV- filtreid, see on kaitse päikese mõju eest. Talve eest kata kinni või too võimalusel siseruumidesse hoiule.

Kui sa otsid midagi tugevat ja lihtsasti hooldavat siis vali metallist raam. Ilmastikukindlus on kindlasti suurim märksõna. Tänu raskele kaalule on see tuulekindlam, kuid samas mitte nii masiivne ja raske, kui seda on sepismööbel. Stiili osas ulatuvad valikud retrostiilist kuni modernse tänapäevase disainini. Halb külg on, et metall juhib soojust ning võib päikese käes kuumaks minna ning külmga muutuda ebameeldivalt jahedaks. Õnneks padjad aitavad seda probleemi leevendada ja muudavad taolise mööbli kasutamise mugavamaks.

Rotangist

Kui sa otsid tagasihoidlikkust aga samas stiili, mis sulanduks sinu aiaga kokku siis soovitame rotangist mööblit. Selle diskreetne välimus sobitub enamikesse aedadesse. Vajab vähest hoolitsust- puru ja tolmu puhastamiseks kasuta tolmuimejat, pese nõudepesuvahendi  veesegus immutatud lapiga. Ära kasuta survepesurit,sest nii võib materjal puruneda. Kerge kaal annab võimaluse mööblit liigutada vähese vaevaga. Ei ole halba ilma heata. Kergus soosib  suure tuulega mööbli ümber minemist lendu tõusmist. Jälgi, et punutis oleks tihe ja puuduksid  augud, sellega veendud tugevuses. Katseta, kas on mugav istuda või vajad pehmenduseks ka patju.

Vaata lisaks...

Kui suvesooja ei jagu, teeb elektri- või gaasisoojendi aias või rõdul olemise hulga õdusamaks. Soojendi ostmisel lähtu soojendatava ruumi suurusest ja vooluühenduse olemasolust. Enamus soojuskiirgureid sobivad õue, kuid mitte kõiki ei saa kasutdada näiteks väikesel klaasitud rõdul. Soojendite hooaeg algab juba lihavõtete ajal ja võib kesta novembrini. Kinnisele rõdule sobib hästi näiteks elektrikiirgur. Gaasikiirgur vajab töötamiseks hapnikku ja see sobib kenasti lahtisele terassile.

Ära unusta päikesevarju, sest kuumadel suvepäevadel on raske aias einestada või lõõgastuda, kui terav päike peale paistab. Lisaks kaitseb vari mööblit pleekimise eest. Paljudel juhtudel on päikesevari vaikimisi mööbli juurde arvestatud, näiteks on keset lauda tehtud valmidusauk, kuhu see paigaldada.