Kodune tööriistakohver

Kodune tööriistakast

Eestlased on läbi aegade olnud töökas rahvas, kes kodus kõik ise ära teeb. Kuldsete kätega käivad kaasas head tööriistad. Pole oluline, kas elad üksinda, koduloomaga, maal või linnas - väikeseid parandustöid leidub aeg-ajalt ikka.

Kui sina kuulud nende hulka, kellel pole aega oodata spetsialiste, et pilti seinale panna või tilkuvat toruüleminekut kinni keerata, tasub endale soetada hästi varustatud tööriistakohver. Hea, kui see sisaldaks kõike vajalikku hädaremondi tegemiseks.

Akutrell. Kodumajapidamises üks universaalseimaid tööriistu on akutrell. Seda saab kasutada erinevateks töödeks näiteks kruvide ja mutrite keeramine, aukude puurimine. Mida kvaliteetsema tarviku soetad seda kindlam võid olla, et sellega midagi ei juhtu. Optimaalseima tarviku leidmiseks mõtle läbi, kas vajad akutrelli hädavajalikke tööde teostamiseks nagu mööbli kokku panemine ja kardinapuu kinnitamine või sinu ehitushing õhkab rohkemat ja käima lähevad tõsised ehitustööd. Võimsuse kasvuga suurenevad tööriista kaal ja hind, sest materjalid lähevad raskemaks. Lihtsamate tööde puhul on rasket akutrelli ebamugav käsitleda.

Kurvikeeraja. Kurvide ja mutrite keeramise saab ära teha ka vahetavate otsikutega kruvikeerajaga. See võtab küll oluliselt rohkem aega, kuid aitab hädast välja. Oletame, et akutrelli aku on tühi ning pole aega oodata, kuni see taas töökõlbulikus vormi jõuab. Vägagi universaalne kurvikeeraja ei ole liiga kallis hinnklassis, kuid aitab sind erinevates olukordades nagu autot parandades, kodutöid tehes või aias tegutsedes.

Erinevad mutrivõtmed. Eriti kasulik on omada võtmete komplekte, kuhu kuuluvad kuuskant-, lehtsilmus ja Torx võtmed. Neid võid vajada mööbli monteerimisel, torutöödel ja muudel kodutöödel.

Mõõdulint ja lood. Inimene eksib ikka ja nii ka tema silmamõõt. Et asjad seintel kõverad ei tunduks ja kardinad ei muutuks pooleldi vaibaks, võiks tööriistakohvris olla korralik lood ning mõõdulint. Mõõdulint aitab planeerida remonttöödeks vajaminevate tarvikute koguseid või sisustuseks vajalike materjalide pikkust. Üha enam ostame mööblit just e-poodidest, kus kujutlusvõimel on palju vaja ära teha. Täpsed mõõdud aitavad paremini visualiseerida.

Vaibanuga. Universaalne tarvik, mis lõikab läbi vaibast, PVC materjalist, pehmest plastikust, õhukesest puidust, tapeedist, kartongist ja paljust muust. Vaibanoa valimisel jälgi, et see oleks käele ergonoomilise kujuga ja tugeva korpusega. Kuna vaibanoa terad on küllaltki teravad võib see näppu lõigates kõvasti haiget teha. Seetõttu pea meeles, et vaibanuga käsitledes kanna alati kaitsvaid töökindaid!

Kindad. Kinnas hoiab ära nahavigastused ning aitab isegi pehmendada haamrilööki. Loomulikult on paljud kemikaalid nahale väga ohtlikud või raskesti maha pestavad. Sellistel juhtudel ongi kindad parimaks lahenduseks.

Näpitsad ja lõiketangid. Näpitsate ja lõiketangide valimisel küsi abi teenindajalt või loe hoolikalt toote etikette. Võimalik, et pealtnäha sarnased tarvikud on mõeldud hoopis eritöödeks. Tavalises tööriistakastis võiks olla kõige universaalsemad näpitsad, mida iseloomustab tugev konstruktsioon.

Kaitseprillid. Kaitseprillid on kergest polükarbonaadist klaasidega. Osadel mudelitel saab klaaside nurka ja prillisangasid pikemaks või lühemaks muuta. Nii võivad samu prille kasutada mitmed omanikud. Eriti mugavaks teevad töö tegemise UV-filtriga, uduvastase pinnakatte ja kriimustuskindla kaitseklaasiga prillid. Küsi julgelt abi Decora teenindajatelt.

Kullinokad. Kullinokad on laia reguleerimisulatused tangid, mida saab kasutada hoidmiseks ja pööramiseks. Ostmisel tasub tähelepanu pöörata, et kullinokk tangidel oleks freesitud soontega liugurliigend. See muudab reguleerimise mugavaks ning töötamisel püsivad tangid stabiilselt kohapeal.  Rihveldatud lõuad, stabiilne liugurliigend ja toruõnarused iseloomustavad häid kullinokk tange.

Haamer. Kaasaegsetel haamritel on käepide tehtud spetsiaalse libisemisvastase kattega. Haamrite ühes otsast leiad enamasti sõrgkangi ja teisest haamripea. Mitmeotstarbeline tarvik aitab nii suuri kui väikesed kasutajaid majapidamis-, aia- ja mitmetes muudes töödes.

Tööriistakast. Tavaliselt vajad tööriistu ikka siis kui midagi puruneb või vajab kohest parandamist. Kogu protsessi hõlpsamaks muutmiseks võiks tööriistad olla kõik ühes kohas. Nii tulebki appi  tööriistakohver. Teine kord võib juhtuda, et parandustöid teeb keegi teine ajal mil sind pole. Siis saadki kergelt juhatada tööriistakohvrini, mitte lasta korteris või majas aaretejahti pidada. Tööriistakohver ei pea sugugi olema kõige kallim. Pigem pea silmas funktsionaalsust - kui tööriistu pole liiga palju ei ole vajadust ka suure kohvri järele.