Kuumimad küttekehad sinu koju!


Kuumimad küttekehad sinu koju!

Siinset kliimat mõjutab Atlandi ookean ja Põhja- Atlandi hoovus, mis põhjustab meile tugevaid tuuli, sademeid ja temperatuuri järske muutusi. Õnneks on meie asukoht toonud meile ka neli kaunist aastaaega, igaüks isemoodi.

Kõhedad õhtud muudavad paremaks soojatoojad. Abimehed, kes kodu aitavad soojas hoida on erinevaid. Kui külma ilmaga peaks ahju või radiaatorisooja väheks jääma võib lisaks soetada mõne elektrilise seadme. Decora reklaamiosakond otsis välja kolm rahvalemmikut ja kavatseb nüüd neid lähemalt tutvustada

Infrapuna- küttepaneel

Energiasäästlik ja kaunis infrapuna- küttepaneel sobib koju nii lisa- kui ka põhikütteks. Tegu on õhukese paneeliga, mis soojendab ruumi kauginfrapuna kiirguse abil nagu seda teeb näiteks kuumaks köetud ahju müür. Küttepaneel ei soojenda õhku vaid eluruumi seinu, lage, põrandat, lähedalolevaid esemeid ning inimesi. See on parem variant, kui õhu kütmine sellepärast, et soe õhk tõuseb lae alla ning põrand võib jääda jahedaks. Kui esemed on soojad jaotub soojus ruumis ühtlasemalt.

See toode ei kuivata õhku ning aitab hoida parajat õhuniiskust. Inimese tervise seisukohalt kuiv õhk halb, sest soodustab ruumis viiruste levikut. Lisaks kuivatab meie limaskestasid, mis tähendab omakorda suuremat vastuvõtlikust bakteritele ja viirustele. Kuna küttepaneel ei tekita õhu liikumist, ei ringle seal ka tolm. Nii on tegemist suurepärase valikuga allergiku või kontaktläätsede kandjale. Õhuniiskus aitab ära hoida silma võrkkestade kuivamise.

Vali koju paneel, mis sobitub interjööri. Valikust leiab rahulikku heledat tooni, musta või hoopis marmormustriga. Tegemist on sileda pinnalise tootega, sellele saab disainida kasvõi meelepärase foto.

Infrapunakütte eelised:

  • Energiasäästlikud- võrreldes elektriradiaatoriga on kulu umbes 30% väiksem.
  • Garantii 5 aastat.
  • Ei kuivata ega põleta õhku ega seal liikuvaid tolmuosakesi.
  • Sobib suurepäraselt allergikutele, sest ei tekita õhuringlust.
  • Võtab vähe ruumi- tegemist on õhukese paneeliga, mida on võimalik paigaldada ka näiteks lakke.
  • Võimalus valida interjööriga kattega.

Sundirect sarja PE-PLUS infrapuna- paneelkütte kehal olemas wifi võimalus + app. Smart 1.0 Pro on täiustatud verisoon termostaadist, millel on WiFi juhtimine. Selleks, et kasutada oma telefoni termostaati kaugjuhtimispuldina lae alla app Sundirect Smart App. Sellega on võimalik juhtida rohkem kui ühte kütteseadet.

Konvektor ehk elektriradiaator

Tegemist on konvektsiooni põhimõttel töötava seadmega- soojenedes tõuseb õhk üles, ruumis tekib sooja- külma õhu ringkäik. Neid võib leida nii statsionaarseid kui ka ratastel, seda saab lihtsalt ümber paigutada. Konvektoreid leidub erineva kütteelemendiga- traadist on küll soodsam, kuid kuivatab õhku. Metallist kütteelemendi kasuks räägib pikem eluiga. Üldiselt on konvektoril mitmeid plusse- ruum saab kiiresti soojaks, akna alla saab tekitada soojakardina, termostaadiga radiaatori võib jätta vooluvõrku kodust lahkudes.

Õliradiaator

Õliradiaatori saab panna seinale aga asetada ka ratastele. See küttekeha tagab parema sisekliima ja peab kauem vastu kui konvektor. Lisaks kütab õhku aeglasemalt, kuid järjepidevamalt. Juurde lisatud termostaat lülitab radiaatori välja, kui seade on saavutanud soovitud temperatuuri ja kuumenenud õli kütab õhku edasi. Levinumad võimsused - 1, 1,5 ja 2kW. Efektiivsus sõltub ribide arvust- mida rohkem, seda kiiremini soojendab. Õliradiaator akumuleerib hästi soojust aga kütmiseks kulub umbes kaks korda rohkem aega kui konvektoriga. Sama võimsuse korral on elektrikulu võrdne.

Energiasääst

Küttelt saab kokku hoida reguleerimise abiga. Selle jaoks saab kasutada radiaatorile paigaldatavat termostaati. Termostaadi sees on aine, mille maht muutub sõltuvalt ümbritseva õhu temperatuurist. Õhu soojenemisel aine paisub ja surub kinni ventiili klapi, vähendades sellega küttevee läbivoolu radiaatoris. Temperatuuri langemisel aine tõmbub kokku ja ventiili klapp avaneb.

Kui soovid, et toas oleks pidevalt sama temperatuur ongi tarvis termostaadil valida sobiv kraad. Tihtipeale keeratakse termostaat maksimumile. Häda on selles, et maksimumi peal hakkab termostaat radiaatori kütet piirama alles siis, kui toas on sooja üle 28 °C. Energiasäästu idee seisneb selles, et kui toas on piisavalt soe, pole tarvis enam kütta. Säästmiseks kasuta efektiivselt ka vabasoojust(päikeselt, elektriseadmetelt eralduv soojus), seega sulge termostaadi kraan kohe, kui toas on piisavalt soe.

Sulle võib veel huvi pakkuda...