Kuidas valida laminaatparketti?

Laminaatparketi valimine

Laminaatparkett on vastupidav ja plekikindel põrandakatte valik. Meie tootevalikus on paljude erinevate toonide, mustrite, paksuste ja omadustega laminaatparkette. Naturaalse väljanägemise saab kas näiteks tamme, kuuse või männi välimusega põrandakattega. Modernsemaks koduks sobivad rustikaalse välimusega või keraamilise plaadi imitatsiooniga.

Laminaati on kerge hooldada ja hoida korras. Paksused on saadaval 6 – 10 mm, erinevates laiustes ja pikkustes. Lisaks, ei vaja laminaat paigaldamiseks ei liimi, naelu ega klambreid – kõik käib kliki-süsteemiga, mis teeb paigaldamise lihtsaks ja kiireks!

Laminaatparketti valides kontrolli kindlasti selle hõõrdumisklassi, enamasti märgitud tähtedega AC. See tähistab, kui hästi antud põrandakate peab vastu erinevatele hõõrdumistestidele, sealhulgas vastupidavust plekkidele, kulumisele ja põletustele ning niiskusega paisumist. Hõõrdumisklassi märgitakse AC1 kuni AC6. Mida kõrgem tähis seda vastupidavam on laminaat.

Decora valikus on enamik laminaatparkette hõõrdumisklassiga AC3 ja AC4. See tähendab, et need sobivad tavaliseks kodukasutuseks ja võib kasutada kõikides eluruumides. AC4 ja AC5 parketid sobivad ka ühiskondlikesse ruumidesse, näiteks kontoritesse.

Kui näed toote juures märget V4, siis tea, et see parkett on vuugitud neljast küljest. Kui märge puudub, siis on parkett ilma vuugita.

Laminaatparketi paigaldus

Parketti paigaldades ära unusta paigaldada ka parketi aluskatet.

Laminaatparkett on valmistatud neljast kihist:

1. Aluskate – stabiilsuseks
2. Suure tihedusega MDF-plaat
3. Mustriga pealiskatte paber
4. Läbipaistev, kaitsev pealiskiht

Vaata parketi aluskatteid

Paigaldusviisiks on peamiselt 2 kliki meetodit – 5G klikk ja tavaklikk. Mõlemad meetodid on piisavalt lihtsad, et nendega ise hakkama saada ning erilisi tööriistu või spetsialisti abi ei vaja.

5G klikk

Selle meetodiga on parketi paigaldamine imelihtne, sest saab kokku panna ühe parketilaua kaupa. Punnis asub kummiriba, mis võimaldab parketilaudu omavahel kokku panna pikisuunas ning aitab edaspidi vältida põranda naksumist. Paigaldamine käib lihtsalt ühte serva teise peale asetades ja vajutades. Kummiriba vetrub eest ära ja parketilauad lukustuvad.  Enamik Decoras müüdavaid laminaatparkette on 5G klikisüsteemiga.

Tavaline klikk

Sobib hästi, kui suur põrandapind vajab parketiga katmist. Samuti saab parketti hiljem hõlpsasti üles võtta, kui mingil põhjusel on vajalik põranda alla pääseda. Tavakliki jaoks on hea, kui on sõber abiks, sest paigaldamine käib terve rivi kaupa.

Vaata laminaatparkette

Laminaatparkett

Enne paigaldamist on hea teada...

1. Lase laminaatparketil olla vähemalt 48 tundi toatemperatuuril.
2. Betoonpõrandatele ja kõikidele põrandaküttega aluspõrandatele paigalda niiskustõkkeks aurukindel ja vastupidav polüetüleenkile.
3. Soovitav on kasutada helisummutavat alusmaterjali, v.a. kui parketil on juba olemas tehasepoolne integreeritud helisummutus-süsteem.
4. Lihtsam on lõigata ukselengi alla väike riba, kuhu alla parketti lükata, kui hakata parketti lõikama täpselt ukselengi kujuga.
5. Paigalda laminaatparkett alati ujuvana.
6. Laminaatparketti ei tohi kinnitada ei naelutades, kruvides, liimides ega muul viisil aluspõranda külge.

Vaata laminaatparketi juurde sobivaid põrandaliiste   

Sulge
Menüü
Kategooriad