Märtsikuine meelespea aiandushuvilistele

Aiasõprade rõõmuks on saabunud kevadkuu ning esimesed ettevalmistused aiahooajaks võivad alata. Üheskoos vaatame mõningaid näpunäiteid, mida märtsikuus toas ja aias ära teha. Proovi, kui mõnus on näpud mulda pista ja aidata taimel sirguda.

Märtsikuised toimetused

Märts on parim aeg puude ja põõsaste lõikamiseks. Eemalda põõsastel  vanad ja elujõetud oksad, et uutel oleks ruumi sirguda. Kui sügisel vaarikaoksad ununesid lõigata, siis nüüd oleks aeg ka nendega tegeleda. Lase mahla jooksvatel puudel harvendamisega veel oodata.
TORE TEADA: Kase- ja vahtramahla jooksmine on põhjamaa rahvastele kevadekuulutajaks ning elueliksiiriks tänu oma tervendavatele omadustele. Parimad mahlapuud kasvavad kodulähedases metsatukas, linnast ja suurteedest kaugemal.

Aiatarga meelespea

Kordamine on tarkuse ema nagu ütleb eesti vanasõna. Enne kibekiiret aiahooaega on mõistlik kontrollida üle oma aiatööriistad. Viska pilk peale oma armsale muruniidukile võimalik, et see vajab Sinu hooldavat kätt. Kui selgub, et muruniiduk või trimmer vajab vahetamist või varuosasid siis astu läbi lähimast Decora kauplusest, kus leiad endale sobiva hinnaga niiduki, trimmeri või tarvikud.

Muruniidukile:

- jälgi, et muruniiduk oleks hoolduse ajaks kallutatud käepideme suunas, mitte ette ega külili
- vahetage muruniidukis olev vana õli uue vastu ning puhastage õhufilter,
- seadmega tööd alustades kasutage alati värsket kütust ja jätke valamisel kütusepaaki natuke paisumisruumi u 4 cm,
- enne käivitamist tuleb süüteküünal maha keerata, vajadusel puhastada ning juhul, kui see enam ei tööta, välja vahetada,
- viimasena vaadake üle niidutera.


Vaata meie muruniidukeid!


Trimmerile:

- vaheta vana kütus uue vastu ning jälgi, et kütuse ja õli vahekord vastaks tootja nõuetele,
- puhastage õhufilter või vajadusel asendage uuega ,
- vajadusel vaheta vana trimmeri jõhv uue vastu.


Vaata meie trimmereid ja tarvikuid!
Talvised külmakraadid ei ole takistuseks uute seemnte külvamisel. Leia oma kodus sobiv paik ja vaata üle ettekasvatustarvikute varu. Kui selgub, et puudu on taimekastidest, istutuspottidest või toakasvuhoonest siis Decorast leiad parima valiku uusi ettekasvatusesks vajalikke tarbeid. Kui seemnete külvamiseks on kõik valmis siis võib taime sirgumisteekond alata. Nüüd jääb üle ainult pakkuda oma hoolt ja armastust ning peagi saad noppida koduseid vilju.

MIDA KÜLVATA MÄRTSIS:

- tomat
- porrulauk
- paprikas
- suvelilled- petuunia, lobeelia jpt


Vaata meie seemnete valikut!

Toalilled vajavad samuti Sinu tähelepanu. Kui näed, et pott on taimele väikeseks jäänud, siis istuta taim ümber suuremasse potti. Lihtne reegel: uus pott peab olema eelmisest suurem kahe kuni nelja näpu laiuse jagu. Vaata toas ringi- kui vajad oma koju kevadisi toone siis Decora kapulusest leiad erinevat värvi unikaalseid lillepotte, mis Sinu kodu särama panevad. Draakonipuu,toakask või rahu- palmlehik on suurepärased toalilled, mille eest on kiirel rohenäpul kerge hoolitseda. Siiski pakuvad nad toas rohelist silmailu. 


Vahva ettevõtmine perega: tee lihtne sisseost Decora kaupluses- soeta endale uus linnupesakast peagi saabuvatele kevadekuulutajatele. Nii saad armsaid laulikuid jälgida iga päev.

Vaata meie linnusöögimajasid!Allikad: Hansaplant, Seemneraamatukogu, Aiatäht

Sulge
Menüü
Kategooriad