Valmista terrass suveks ette

Sõbrad ootavad, et järjekordne jaanipäev mõnusalt just Sinu juures veeta. Ootad neid suure heameelega, aga terrass vajaks pärast pikka talvist perioodi hädasti uuenduskuuri. Peaks ette võtma kevadise värskenduse, kuid mida täpselt teha, et terrass oleks pärast kaunis ja värske? Meie teame vastust!

Et sinu terrassi välimus kõik õhkama paneks, on väga  tähtis selle iga-aastane hooldus. Oleme sulle kokku pannud õpetuse grillihooajaks mõnusalt värske ja kaunis.

Alusta pesuga. Tee seda väga suure koguse puhta veega. Ära kasuta survepesurit, sest võib juhtuda, et suure survega kahjustad puidu pealmisi pehmeid kihte. Piisab, kui teed töö voolikust voolava veega, uhtudes minema esimese suurema mustuse.

Kanna peale puidupuhastusvahend. Kui esimene lahtisem mustus on eemaldatud, kanna terrassile spetsiaalset puidupuhastusvahendit. Lase sellel natuke aega mõjuda ning asu taas loputama.

Võta appi hari. Võta teise pesu korral appi hari, et ka terrassipragude vahelt jonnakam mustus kätte saada. Hari vali hoolikalt, kasutades pigem pehmete harjastega tööriista. Vastasel juhul võid tekitada traatharjaefekti ja lauad ära kriipida.

Lase kuivada. Enne järgmise punkti juurde asumist veendu, et lauad oleksid täiesti kuivad. Niisket lauda töödelda ei ole eriti mõistlik: nii jäävad mikroorganismid töödeldud pinna sise ning võivad seal ikkagi paljunema hakata.

Vali õiged töövahendid õlitamiseks. Õlitamisel kasuta endale sobivat pintslit või käsna. Suurema terrassi puhul võta appi pikendusvars. Kindlasti soeta endale töökindad, et kaitsta käsi õlipritsmete eest.

Vali sobiv toon. Väga popp on toonida oma terrassilauad endale sobivat värvi. Moes on kõiksugused toonid: tumedad ja heledad. Küsi erinevaid valikuid Decora klienditeenindajalt. Kui klassikaline puidu toon on südamelähedane siis terrassi saab hooldatud ka täiesti värvitu õliga.

Alusta õlitamisega. Parim ilma õlitamiseks on pilvine. Mäga terrassi õlitada ei saa ning liigse päikesega kuivab õli liiga kiiresti. See tähendab, et lõplik tulemus võib jääda ülemäära laiguline. Terrassiõli valides tasub kindlasti meeles pidada, et see oleks libisemisvastane ning sisaldaks erinevaid aineid, mis kaitsevad puitu kahjustuse eest. Terrassilauale mõjuvad halvasti liigne niiskus või UV-kiirgus ning sambla või hallituse kasv. Õige terrassiõli peaks laudist kõige selle eest terve hooaja vältel kenasti ka kaitsma.        
Kuivanud õli-, värvi- või lakijäägid võib visata nii olme prügi kui ka ehitusjäätmete sekka. Vedelad värvid vii ohtulike jäätmete kogumispunkti. Kolmas variant on mõne muu puidust asja üle õlitamine: näiteks siis, kui hädasti vajab hooldust vana terrassimööblikomplekt, mis Sul juba pikemat aefa kuuri all kasutamist ootab.

Puidukaitsevahendiga immutamine on ülioluline. See aitab puitu seestpoolt toita ja nii peab see vastu veel aastakümneid. Samuti kaitseb see mädanemise, kõdunemise ja sine ehk tumeda hallituse eest, mis võib määrida puidu sinakashalliks või mustaks.             

Puidukaitsevahendites olevad vahad ja vaigud tungivad sügavale puitu ja kaitsevad seda UV- kiirte eest, mis võivad puidu loomulikke värve pleegitada. Eriti tähtis on immutada puitu, mis asub suurema osa aastast välitingimustes, nagu eelmainitud terrassipuitki.

Libedus on üks põhiprobleeme, mis tekib eelkõige niisketes tingimustes, kui laudist ei hooldata. Sambla, hallituse ja seente ärahoidmiseks tuleks laudist regulaarselt veejoaga pesta. Niiske puidu loomuliku libeduse vähendamiseks kanna peale libisemisvastane õli, lakk või värv. Neis on väikesed libisemisvastes toodetes on ka hallituse levikut takistav seenevastane aine.
Samblakasvu hoiab ära regulaarne hooldamine. Laudist tuleks puhastada regulaarselt jäiga harjaga ning lisaks küürida või veejoaga pesta. Paljudes õlides, peitsides ja värvides on vetikamürk, mis takistab sambla, vetikate ja seente kasvu.

Sulge
Menüü
Kategooriad