Kuidas valida trimmerit?

Kuidas valida trimmerit?

Trimmer on ideaalne abimees muru niitmiseks kohtades, kuhu muruniiduk ei ulatu. Kui oled uue trimmeri otsingul, siis pea meeles, et trimmeri soetamisel mõtle esimesena läbi selle kasutusotstarve ning endale sobiv eelarve. Anname Sulle Decora meeskonnaga selles osas nõu ning selgitame ka erinevate trimmerite omadusi, et lõplik valik veel lihtsamini sujuks.

Võimas ja mobiilne abimees

Bensiinimootoriga masinad pakuvad sulle eelkõige palju suuremat võimsust ja mobiilsust võrreldes elektril töötavate trimmeritega. Soovitame valida bensiinimootoriga trimmeri, kui oled otsustanud lõigata tihedat võsa või väga pikka muru. Sellistel trimmeritel on suurem lõikeraadius ning neile on saadaval paljusuurem hulk külgekinnituvaid lisasid, mis tähendab, et tegemist on kahtlemata universaalseimate trimmeritega turul. Täielikuks mobiilsuseks ja suure maatüki niitmiseks on see tõenäoliselt parim valik.  

Miinustena saab välja tuua üldjuhul kõrgem hind, suur kaal ning pidev vajadus hoolduse järele. Sealhulgas näiteks bensiinipaagi täitmine, õli vahetamine ja kahetaktilise mootori puhul ka iseseisev küttesegu valmis segamine. Tehnilise rikke korral on taolise masina parandus üldjuhul kulukam ja keerukam rohkete kuluosade tõttu.   

Kerge ja mugav kaaslane

Lihtne käivitus, kerge kaal ja suurepärane kasutusmugavus iseloomustavad elektrilisi trimmereid, mis ka Eesti aedades üha enam populaarsust koguvad. Nagu enamik elektrimootoriga töötavaid käsitööriistu jagunevad ka trimmerid kaheks: juhtmega ja juhtmevabadeks ehk akutrimmeriteks. Sinul on vaja teha vaid valik, kumb sobib aeda paremini. Väikeste aede jaoks vaieldamatult parim valik on aga hoopis juhtmega trimmer. Selle tarvikuga ei ole vaja muretseda kui palju kütust on paaki jäänud või kas sul on veel piisavalt akut, et oma töö lõpule viia.

Akutrimmeritel on sisuliselt elektrimootori eelised ja bensiinimootori mobiilsus. Tihtipeale on nad ka soodsamas hinnaklassis. Kuid tilk tõrva meepotis on siiski masina väiksem võimsus ja lühem tööaeg. Akutrimmerit soovitame sulle kui soovid keskmise suurusega maalappi korras hoida. Selle eelised on kerge kaal, väike müra- ja vibratsioonitase ning need on praktiliselt hooldusvabad. 

Need on kõige kergemad, odavamad ja lihtsamad trimmerid, mida poodidest leida võib. Üldiselt tänu oma kergele kaalule ei vaja sedasorti käsitööriistad lisarakised- ja rihmasid. Korraliku pikendusjuhtmega ja kogenud käte vahel on juhtmega trimmer üllatavalt käepärane ja mõnusalt efektiivsed. Õigel kasutusel ei jää ka juhe kunagi töö tegemisel ette.

Decora Reklaamiosakond tuletab sulle meelde, et ohutus on väga oluline. Kanna alati ohutusprille, kindaid, pikki riideid ning töösaapaid. Need kaitsevad sind väikeste asjade eest, mis võivad trimmerdades laiali lennata (nt kivid) ning kahju tekitada.

Nõuanded trimmerdajatele

  • Sirge võlliga trimmerid võivad pikematele inimestele mugavamad kasutamiseks olla, sest ulatuvad paremini madalamate pinkide ja muu sellise alla.
  • Kõvera võlliga trimmeritega on lihtsam manööverdada ja on oluliselt võimekamad kitsastes oludes.
  • Poolitatava võlliga trimmereid on lihtne transportida.
  • Teleskoopvõlli on võimalik vastavalt kasutajale reguleerida.
  • Kui on võimalik lisada lisatarvikuid saab muuta trimmeri oksasaeks, äärelõikuriks, mullafreesiks või lehepuhuriks.
  • 4- taktiline mootor hoiab bensiini ja õli eraldi ning paagi täitmiseks piisab ainult bensiini juurde kallamisest, 2-taktilisel mootoril on tarvis bensiinist ja õlist ise kütus kokku segada.
  • Ühe jõhviga trimmeripeal on tamiili vahetamine lihtne, kuid kahe jõhviga trimmeripea lõikab kiiremini ja efektiivsemalt.
  • Tamiil on rohu, heina ja kõrte lõikamiseks.
  • Nuga on võsa lõikamiseks.
  • Juhtrattad aitavad hoida ühtlast lõike kõrgust.