Tee ise jõuluehted ja kingitused

Tee ise jõuluehted ja kingitused

Pikad pühad annavad võimaluse veeta perega koos aega, ehtida kodu ja kuuske, teha kingitusi ja nautida jõulurõõme. Kuuse ehtimiseks leidub poes palju erinevaid ornamente, kuid anname nüüd mõtteid, kuidas tõelised meistrimehed saaksid teha oma jõulud veelgi erilisemaks isetehtud ehete ja kingitustega.

Omamoodi jõulud

Vaata kodus üle kõik kasutatud ja vanad asjad. Kaunistusteks sobivad vanad jõulumunad, mille värv on kulunud või koorunud, elektripirnid, käbid, oksad, vaasid jne. Leidnud sobivad esemed mõtle, millised on sinu lemmikvärvitoonid. Kui soovid klassikalisi jõulutoone siis meie hea sõbra Tikkurila tootevalikust leiad kauni metalselt helkleva pärlmuttervärvi. Värvi valitud eseme esimene kiht pintsli abil pärlmuttervärviga üleni või osaliselt üle. Sirge serva tegemiseks võta appi maalriteip. Aseta see diagonaalis, sirgete triipudena horisontaalselt või vertikaalselt ehtele ja tulemuseks on ehe, mida kellelgi teisel kodus pole.

Kui soovid aga jõulukaunistust üleni värvida siis lihtsam viis selleks on nöörist kinni hoides kasta otse värvipurki ning laste üleliigsel värvil ise maha valguda. Selleks vajad ajalehe paberit või pappi ning seinale horisontaalis kinnitatud pulka. Aseta  ehete küljes oleva nööriga pulgale ning selle alla ajalehe või pappi tükk, kuhu värv tilgub. Värv kuivab mõne tunniga. Tegemist on lõhnatu värviga, mida on hiljem lihtne kätelt ja töövahenditelt vee abil maha pesta. Pärlmuttervärvil saad valida üle kolmekümne erineva tooni vahel. Seega leiab ka kõige nõudlikum sisekujundaja endale sobiva tooni!

Kui valid värvimiseks käbid siis neid saad kasutada mitmel otstarbel. Võid põimida neid isetehtud vanikutesse või riputada kuusele. Kuna jõululaua taga saab pere ikka kokku, võid sel aastal teha üllatuseks nimelised jõulukäbid. Värvi käbid valitud tooni ning lõika välja väikesed paberitükid. Kirjuta peale iga jõululauas sööja nimi ning aseta paber käbi külge. Vahva üllatus sööjatele ning lummavad kaunistused jõululauale.

Kui ehted on värvitud, siis samal ajal saaks lahendatud ka kingituste mure. Nimelt sobib Taika Helmiäismäaali ka dekoratiivtehnikaloomiseks seintele ning väikeste aksessuaaride värvimiseks nagu pildiraamid, karbid, riidepuud jm. Vanavanemad kindlasti rõõmustavad isetehtud kauni pildiraami üle, milles on armsate lastelaste pildid. Muuda enda garderoob rõõmsavärviliseks eritoonides karpide või riidepuude abil.

Tikkurilal on olemas väga põnev efekttoode, milleks on pimedas helendav veepõhine lakk Taika Glow. Kui soovid koju veidi põnevust ja valgust tuua sobib antud toode nagu valatult. Efektne helendus annab pimedal ajal veidi sära kodudesse. Läkiga töödeldud pind helendab pimedas kuni kuus tundi peale tulede kustutamist. Vajalik on piisava valguse hulk enne kui efekt muutub nähtavaks. Kanna lakki pinnale lühikarvalise rulli, pintsli või šabloonšvammiga sõltuvalt esemest. Tugevama helenduse saavutad kui aknad Taika Glow lakki pinnale kaks või enam kihti. Uue lakikihi saad panna umbes 6 tunni pärast peale eelmist lakkimist.

Vahva mõte! Efektlakk annab lihtsa võimaluse parendada ruumide ohutust pimedas liikudes, kui lakiga on märgistatud trepid, pistikupesad, lülitid. Samuti võid kasutada Taika Glow lakki toredate seina- ja laemaalingute tegemiseks näiteks lastetoas.