Uusim värvimood Sinu kodus


Uusim värvimood Sinu kodus

Meie hea sõber Tikkurila valib igal aastal värvi ja kollektsiooni, et inspireerida kodu sisustamist, lihtsustada toonide valimist pakkudes välja just hetkel moes olevaid värvitoone ja lahendusi. 2019 aasta värv oli Flamingo K319- elav ja mahlakas virsikukarva toon. 2020 aasta värvi idee jätkab sealt, kust Flamingo pooleli jäi. Uus aasta värv julgustab märkama elu helget poolt ja muutma argipäeva maagilisemaks. Just sellist optimismi vajame hetkel maailmas.

H300 Lemonade – 2020. aasta värv

When life gives you lemons, make lemonade! Kui elu pakub sidruneid, siis tee neist limonaadi! See tähendab, et kui elu pakub meile väljakutseid, siis peaksime oskama näha nendes positiivseid võimalusi. 2020. aasta värv on H300 Lemonade- mahe kollane toon, mis toob mõttesse õrna valguse.

Juba pikki aastaid on sisekujunduses võidukäiku nautinud maalähedased toonid. 2020 aasta värv on kui sõõm värsket õhku ja positiivset jõudu.  Ärata oma kodu ellu helge, pehme ja virgutava tooniga. See sobib laitmatult nii ühetoonilistesse värvikooslustesse kui ka mängulistesse ja eksperimenteerivatesse kombinatsioonidesse.

Aasta värvi valisid Tikkurila, moedisainer Laura Juslini ja arhitekt Lilli Maunula. Veetlev värvitoon, mida iseloomustab veetlus ja pehmus. Tikkurila Color Now 2020 värvikollektsiooni pani kokku Juslin-Maunula disainiduo. Värvikoosluse eesmärk on muuta tavalised, koguni igavad ruumid millekski erakordseks ning maagiliseks värvi ja tekstuuri abil.

„2020 aasta värv on helge meeleolu ja optimismi sümbol. See tundub õigena just praegu.“ Juslin- Maunula

Mis sütitab disainerite kujutlusvõime?  Seda võib teha ükskõik mis - tihti on need igapäevased asjad ja sündmused, mis tekitavad huvi mõne värvi või vormi vastu.  Disainiduo Juslin-Maunula suhtumine värvidesse on kartmatu ja uudishimulik. Nende soov on leida uusi vaatenurki moes ja disainis.

On vaja ainult ühte purki värvi, et muuta ruumi õhustikku kardinaalselt sõnab Tikkurila. Lisaks aastavärvile on välja tulnud ka Color Now 2020 trendivärvide kollektsioon. Seal olevad toonid justkui olekski kokku loodud.  Antud värvitoonid ärkavad ellu just tänu  erinevale valgusele. Vaatle oma kodu hämaras või õhtupäikeses ja näed, kuidas erinevaid detailid viimistluse koosmõjul ellu ärkavad. Märka oma kodu varjatud potentsiaali ja võta sellest maksimum. On aeg seljatada rasked ja rõhutud värvikammad ja lasta võtta võimust helgusel.

Põrandast laeni

Suuna tähelepanu seintelt lakke ja põrandale. Ruumi saab kiiresti muuta lisades värvi ootamatutele pindadele. Vali sobiv värvitoon ja asu värvima!

Kasuta värve ka lagedel. Nii lood üllatava tulemuse, mis kahtlemata tähelepanu äratab. Värvi lagi näiteks taevasiniseks tooniga H353 Forget me not. Lage on lihtsam värvida, kui arvad – vaja läheb vaid värvirulli ja teleskoopvart. Kui eelistad seintel heledaid ja neutraalseid toone, siis värvi lagi kontrasti loomiseks pastelseks. Aasta värv H300 Lemonade muudab skandinaaviapärase interjööri hetkega rõõmsamaks.

Põrandat värvides arvesta selle materjaliga. Kõige lihtsamalt värvitavad põrandamaterjalid on puit ja betoon. Vali põrandale näiteks poolläikiv Betolux Akva trendikas toonis Y383 Cucumber ja värvi seinad mati sisevärviga Harmony J407 Siesta. Karged pastelsed toonid näevad koos suurepärased välja!

Enne põranda värvimist.

Kuna värv toob esile kõik kumerused ja muud defektid on värvimiseeline töö kriitiliselt olulise tähtsusega. Iga tolmutükk või juuksekarv jääb hiljem pinnal selgelt näha seetõttu tee järgmised protseduurid enne, kui värvimist üldse alustad.

Esmalt puhasta pinnad mustusest, tolmust, rasvadest, õlidest ja vaigust. Seejärel eemalda lahtine või nõrgalt kinniolev laki- või värvikiht kaaprauaga. Kui see töö saab tehtud on aeg lihvida vana, tugevalt kinniolev laki- või värvikiht matiks. Lihvimistolmu saad eemaldada niiske mopi või tolmuimejaga. Vaata hoolikalt üle kogu pind ning kui tarvis pahtelda ebatasasused, paranda suuremad praod puitpõrandal puidukiiludega. Taaskord lihvi parandamist nõudnud kohad ja eemalda lihvimistolm. Krundi puidu puhtad pinnad ja pahteldatud kohad kruntvärviga, seejärel 2-3 korda põrandavärviga. Töö lõppedes puhasta töövahendid puhastusvahendiga vastavalt etiketi juhistele või pese vee ja seebiga ning loputa hoolikalt.

Värvimist planeerides mõtle, millist meeleolu soovid ruumis luua ja vali lae- või põrandavärv sellele vastavalt. Siin on kolm nõuannet, mis aitavad soovitud meeleolu saavutada:

  • Põrandale, lakke ja seintele toone valides hoia üldist ilmet tasakaalus, piirdu mööbli ja detailide puhul maksimaalselt kolme värvitooniga.
  • Lae- või põrandavärvi jaoks otsi inspiratsiooni ruumis olevast mööblist. Elutoa saab muuta isikupärasemaks, kui valid laevärvi näiteks diivanipatjade või –tugitooli järgi.
  • Kui soovid rahulikku õhustikku ja meeleolu siis vali soe värv nii seintele, lakke kui põrandale. Ka ainult jahedaid toone kombineerides saavutad rahuliku ja tasakaaluka meeleolu.

Kuidas sobitada kokku matte ja läikivaid värve?

Juba mõnda aega hoiab võitluses matt versus läikiv värv liidri kohta matt. Kauaks see nii ei jää, sest läikivad värvid valmistuvad sel aastal areenile tagasi tulla. Kui turvaline matt värv ei paku enam piisavalt pinget siis võib matte ja läikivaid pindu julgelt kokku sobitada. Nii saad luua ootamatu ja nauditavalt stiilse välimuse, mis räägib enda eest.

Läikivad pinnad on vastupidavad ja lihtsad puhastada, ent matid pinnad varjavad paremini puudusi ja defekte.

Mattide ja läikivate pinnad loovad ruumis erineva õhustiku ning peegeldavad valgust erineval moel. Läige tõstab värvid esile ja peegeldab, matt aga neelab ja mõjub pehmemalt. Viimase kasuks räägib ka tasakaalukam ja rahulikum üldmulje. Mida läikivam pind, seda nõrgemalt sellele mustus nakkub. Kuigi defektid ja värviparandused paistavad läikival pinnal hästi silma, saab pinda lihtsate vahenditega puhastada. Mattil pinnal oleva pleki eemaldamine võib muutuda peavaluks ning tihti on kergem see lihtsalt üle värvida.

Vali läikiv värv, kui ...

  • Soovid, et pinda oleks lihtne puhastada;
  • Soovid, et viimistlus oleks vastupidav;
  • Soovid mängida kontrastidega ja valguse peegeldumisega.

Vali matt värv, kui ...

  • Soovid, et pinnas näiks pehme;
  • Soovid luua rahuliku õhustiku (elutoas ja magamistoas);
  • Soovid, et värv varjaks puudusi ja defekte;
  • Eelistad otsustada turvalise lahenduse kasuks.

Allikas: Tikkurila