Jõulupuu ehtimine


Jõulupuu ehtimine

Jõulupuu ehtimine võib olla põnev väljakutse sisekujundaja hingele või vahva ettevõtmine kogu perele. Kõige väiksemate pereliikmete kaasamine jõulukuuse ehtimisel on neile kindlasti tore vaheldus teistele kunstilistele tegevustele. Olenemata, kas kuuske ehib üks trendihuviline või terve peretäis rõõmsaid jõuluentusiaste, saab kauni tulemuse kui kasutad omavahel sobivaid jõuluehteid ja järgid mõnd väikest kaunistusreeglit.

Õiged ehted õigel ajal puule.

Jõulupuu tuled peaksid välja joonistama puu kuju, mistõttu riputa esmalt puule elektrilised tuled ja alles seejärel ehted. Kõige mugavam on tulede paigutamiseks lülitada need sisse ja hakata altpoolt lüliti juurest ülespoole liikuma. Säti tuled puutüve lähedale ja sügavale okste sisse. Nii jääb puu kauni ruumilise väljanägemisega. Kui üles välja jõuad, saad hakata allapoole tagasi liikudes täitma tühjaks jäänud kohti. Alustades aseta tuled oksa peale ja alla tulles keera tuled oksa alla. Siis valgustavad tulukesed erinevatel tasanditel olevaid ehteid paremini.

Liigu edasi ehte juurde. Vali kõige suuremad ehetepallid enda lemmiktoonis, sest neist saavad puu põhjapallid. Suurimate pallide toon jääb kumama ühtlaselt ladvast kuni alumise võradiameetrini, luues ühtlase taustatooni kuuse võra sees. Põhjapallidega täidetakse kuuse võra ja tüve vahelised tühimikud, tuues esile rohkem kuuse võra ja tihedust. Pilgupüüdjateks kasuta põhjapallidega sarnaseid, kuid siiski pisut erilisemaid ehteid. Kombineeri matte ja sädelevaid toone vaheldumisi. Nii saavutad ka väheste ornamentidega kauni lõpptulemuse. Kui erilised ehted on veidi kallimad, siis diagonaal(spiraal) tehnikaga saad kõigest 68 kuuliga jätta terviku mulje.

Ehete riputamisel kehtib kuldreegel: jõulupuud tuleb ehtida kihiliselt, liikudes tüve poolt väljapoole ja ülevalt alla. Soovitame kaunistusi paigutada tervele puule, isegi kui mõni külg jääb seina või akna poole. Peamiselt selletõttu, et küljelt vaadates jääb ikkagi näha, kui mõni kuusepool ei ole piisavalt tähelepanu saanud.

Ühtlase üldmulje loomiseks paiguta suuremad ja raskemad kuulid jõulupuu alumisse osasse, keskmised keskele ja väiksemad ülemisse osasse. Viimasena lisa puule kõige väiksemad ja luksulikumad kristallid, rippvanikud või muud ripatsid. Üha enam koguvad populaarsust klõpsuga ehted- linnud, liblikad, haldjad jms.

Värvid, mis omavahel kaunilt sobituvad on klassikaline kuld-punane, hõbe-sinine, valge-sinine, must-punane, roheline-punane. Pikliku kujuga ornamendid annavad jõulupuule visuaalselt kõrguse tunnetust ja kaunist joont. Piklikud jooned annavad vaheldust juba teadatuntud ümaratele vormidele. Õhulisuse loomiseks võib kuusele vaba käega visata peenikest karda ehk „ingli juukseid“.

Organiseeri oma jõulukaunistused peale kasutamist!

Kuna kaunistusi on nii ümaraid, pikki, lühikesi, suuri kui ka väikeseid võib nende hoiustamine jõulude järel olla küllaltki ebamugav. Kui kaunistused organiseeritult ära pakkida jääb kappi ruumi, saab uuel aastal need kerge vaevaga üles leida ning tõenäoliselt pikendada kaunistuste eluiga. Kuigi tänapäevaste tehnoloogiate abil tehtud kuuseehted on oluliselt tugevamad kui mõned kümned aastad tagasi siis kokku surudes teiste asjadega võivad need siiski puruneda.

Alusta oma jõulukaunistuste, küünalde ja muude tarvikute ülevaatamisega. Tee nimekiri erineva kujuga kaunistustest, nii saad poes valida karbid, kuhu need kõik sobitada. Aasta lõpus vaata üle, kas mõni dekoratsioon on pidulikul hooajal kannatada saanud ja vajab välja vahetamist. Pole ju mõtet hoiustada seda terve aasta, kui uuel hooajal on plaan uued soetada.

Soovitame kirja panna asjad, mida uuel aastal vajad, siis on ostunimekiri juba tehtud. Saad kohe lemmikuid valima hakata, kui jõuluasjad taas müüki tulevad!

Meie sisustusosakonnast leiad erineva suuruse ja kujuga karpe. Läbipaistvad hoiukastid mahuvad hästi sahtlitesse või riiulitesse. Neil on mugavad klõpskinnitused ning mõnedel neist kaante sees sorteerimiskarbid, kuhu väiksemad jõuluehted kindlasti ära mahuvad. Karpide ostmisel vali sama tootja ja seeria karbid, kuna tihtipeale pannakse karbid kapis, pööningul või panipaigas üksteise otsa. Samasugused karbid püsivad üksteise peale asetades paremini püsti. Kui pikk karpide torn ümber kukub võivad ehteid ikkagi kannatada saada.

Sulle võib veel huvi pakkuda...