Kardinate lõputud võimalused!


Kardinate lõputud võimalused!

Peagi algav hooaeg toob sisekujundajatele uued ideed ja mõtted, kuidas tubadesse uut hingamist tuua. Üks lihtsamaid viise tuppa värsket hõngu tuua on mööbli, kardinate või vaipadega. Täna keskendume kardinatele. 

Alati ei pea interjööri uuendamiseks ette võtma suuri renoveerimistöid. Toa saab elama panna näiteks kardinate abil. Kardinate paigaldamiseks on erinevaid võimalusi, enim levinud neist laesiinid ja kardinapuud.

Siinid

Siine saad kinnitada nii lakke kui seintele. Anna kardinatele võimalus säramiseks. Siinid on oma vormilt juba märkamatud. Neid saab katta kardina ülemise servaga või peita karniiside taha. Valgetele lagedele tasub võtta ka valged siinid, et laega kenasti kokku sulanduda.

Siin võimaldab kardinate sujuva ette ja eest ära liigutamise. Eriti juhul, kui valitud on pikad ja laiad, kergekaalulised päevakardinad. Raskemate kardinate puhul tasub kaaluda nöörjuhitavaid siine, mis tagavad, et kardinatele ei rakenduks liigset koormust. Kui tuba on kõrge ja aknad suured, võib valida hoopis moodsama viisi – mootoriga siinid, millel rippuvaid kardinaid saab liigutada nupuvajutusega.

Siinid teeb eriliseks veel võimalus nö painutada nurgad vastu seina. Nii jääb akna ette justkui  teatrites tuntud lavakardin, mis näeb ka küljelt kena välja. Selleks vajad lisaks tavalisele siinile spetsiaalseid siini nurkasid.

Paigaldamine

Siinide paigaldamiseks vajad järgnevaid tööriistu: lood,harilik pliiats, kruvikeeraja ja trell. Esmalt võta siin kätte, hoia vastu lage ning märgi kruvikohad vastavalt siinis olevatele kruviavadele. Siis puuri augud märgitud kohtadesse, paigalda vastavalt lae materjalile (kips, kivi, puit) sobivad tüüblid ning kinnita siin kruvidega lakke.

Seinale paigaldamiseks tuleb kasutada lisakronsteine, mille pikkus oleneb sellest, kui kaugele seinapinnast on vaja siin tuua. See omakorda sõltub näiteks aknalaua või radiaatorite väljaulatuvusest. Jälgi,et kõige tagumine soon, kuhu paigaldatakse tekstiilkardin jääks vähemalt 5 cm kaugusele aknalauast, et tagada kardina vajalik langevus.

Kruvi kronsteinid siini külge. Kronsteinide vahe peab olema mitte rohkem kui 70 cm. Tõsta siin koos kronsteinidega valitud kohta ja märgi pliiatsiga kronsteini asukohad. Jälgi, et need jääksid samale tasemele ja oleksid põranda suhtes ühel kõrgusel.Siini saad ühele kõrgusele loodi abil, vajadusel pane siini ja lae vahele paberitükk või klots. Vastasel juhul jäävad kardinad viltu. Puuri seina sisse augud, paigalda seina materjalile sobivad tüüblid ja kinnita siin kronsteinidega seina külge.

Kardinapuu

Kardinapuu, vastupidiselt siinile, on väljapaistev element. Meie tootevalikust leiab nii pilkupüüdvaid kui ka tagasihoidlikuma välimusega kardinapuid. Lisaks puule jäävad näha ka kandurid ja otsanupud. Kandurite arv sõltub kardinapuu pikkusest ja kardina raskusest. Toru läbimõõdud võivad samuti olla erinevad. Mõnedel puudel on pikendamisfunktsioon, mis annab teatava mugavuse, kui kahtled millises mõõdus tarvik võtta. Nii saad paigaldamisel veel pikkust kohendada. Pea meeles, et sellise kardinapuu puhul on oluline valida kardina kinnitamisvahendid, mis libiseksid üle jätkukoha nii, et kardin ei rebeneks.

Kardinapuu kaugus aknast peaks jääma 10 ja 15 cm vahele. Kui soovid, et tuba mõjuks visuaalselt kõrgemana, paigalda kardinapuu lae külge. Kardinate pikkus on ideaalne, kui põrandani jääb 0,5-1 cm. Siis langevad kardinad kenasti ja jätavad korrektse mulje

Kardinapuu valimisel tasub mõelda ülejäänud sisekujunduse stiilile, mida sinu kodu edasi kannab. Nagu ikka, on valik väga suur alates metallitoonidest kuni klassikaliste valgeteni. Kardinate riputamiseks puule on erinevaid võimalusi. Kõige klassikalisem on rõngad koos konksudega, kuid üha enam koguvad populaarsust öösid. Tasub meeles pidada, et suursugused metallöösid, mis sobivad paksematele kardinatele, võivad metallist kardinapuul teha kolisevat häält.

Sulle võib veel huvi pakkuda...