Kuidas leida ruumiga sobivaid kardinaid?

Kuidas leida ruumiga sobivaid kardinaid?

Kardinate valimine võib olla põnev aga samas ka hirmuäratav ülesanne. See on Ideaalne viis ruumi ellu äratada või uuendada. Uued aknakatted lisavad toale iseloomu ja tekstuuri ning on suurepärane võimalus oma kujutlusvõime elluviimiseks.

Aga on hulga faktoreid, mida silmas pidada, kui valid koju uusi kardinaid. Mõtle kindlasti, kas nad peaksid olema ilusad ja efektsed sisustuselemendid või, kas soovid, et need lisaksid kodule ka privaatsust. Võimalik, et pead oluliseks suutlikust vajadusel üleliigset valgust kinni püüda ja temperatuuri reguleerida.

Enne ostu sooritamist uuri värvipsühholoogiat. Kardinatega saab tekitada optilisi illusioone ja luua ruumis soovitud atmosfääri. Näiteks punane värv köögis suurendab söögiisu, kollased ja oranžid toonid mõjuvad positiivselt ja ergastavalt. Temperatuuri hoidmiseks saad kombineerida tekstiil- ja rulookardinad. Koos annavad need kaks efektse ja praktilise lahenduse. Tekstiilkardinad hoiavad talvel klaasidelt õhkuvat külma eemal ja suvel kaitseb ruume ülekuumenemise eest.

Decora kauplustest leiad suure valiku kardinaid ja ruloosid. Kui sa ei soovi osta valmistooteid siis külasta Tallinna või Tartu kauplust ning vali meie kardinadisainerite juures endale sobiv suurus ja lemmikdisain.

Ruumikuse loojad

Parima tulemuse saavutamiseks riputa kardinapuu aknaraamist 10-15 cm kaugusele ja eelistatavalt kohe laeliistu alla. See jätab hoopiski ruumikama mulje ning seinad tunduvad kõrgemad. Pikenda kardinapuud mõlemast otsast 25-30 cm üle aknaraami, sest kui nad on avatuna aknale liialt lähedal siis blokeerivad need valgust ja näiliselt tundub aken ja ruum väiksem.

Kööki soovitame panna kardinad, mis puudutavad aknalauda. Selline pikkus sobib, kui aknaid pidevalt kasutatakse. Kui aga kodus on ringi jooksmas väiksed võsukesed siis soovitame sul kasutada sellise pikkusega, mis ulatuvad üle aknalaua. Siis on lastel ruumi joosta ja mängida ning sina ei pea murtsema, et mänguhoos keegi kardinasaba taha komistab  Samuti on otstarbekas otsustada nende kardinate kasuks, kui akna all on mööbel või radiaator. Sel juhul ei teki probleeme avamise ja sulgemisega.

Klassikaline hubasus

Põrandani ulatuvad  kardinad on klassikaline valik ja jätavad viimistletud mulje. Need loovad hubase ja romantilise olustiku. Siiski silmas tuleks pidada, kui kodus on neljajalgseid kaaslasi siis pigem otsusta mõne muu valiku kasuks. Lemmikloomadele võib kardinaäär olla kraapimiseks meeliskoht ja siis ei jätku sinu väljavalitud aknakatetest kauaks rõõmu.

Värvi ja mustreid valides arvesta, et need sobiksid elutoa seinte, mööbli ja muude esemetega. Neutraalse tulemuse saamiseks kasuta toone, mis sulanduvad sisustusega. Kui soovid aga isikupärasemat lahendust vali kontrastsemad kardinad.           

Suure mustri või kujunditega on omanäolised ja efektsed ning sobivad ühte tooni seintega. Kuid arukas on valida, kas kirjud kardinad või tapeet, sest vastasel juhul võib lõpptulemus liiga värvikirev jääda.

Ribakardinad aitavad

Sinu ruumi võib valgus langeda nii, et tavalise kardinaga oleks valida, kas täielik hämarus või liigne sära. Siinkohal tulevad appi hoopis ribakardinad, mis avanevad nii ülevalt kui altpoolt. Selle valiku eelis on privaatsus. Linnaruumis kohtab ikka aknasse eksinud pilke, samas ei peaks see olema põhjus, et end täielikult isoleerida. Ribakardina puhul on võimalus teha nii, et sinu toimetused  jäävad varju, kuid päevavalgus pääseb siiski läbi