Rulood igale maitsele


Rulood igale maitsele

Ruloo täidab erinevaid ülesandeid. Näiteks annab kvaliteetne ruloo ruumile kodust hubasust, pakub varju liigsete pilkude eest õhtutundidel ja aitab ruumi jahedana hoida. Rulood on peamiselt valguse reguleerimiseks ning privaatsuse loomiseks.

Ruumi sisustamisel püüa hoida tagasihoidlikujoont pilkupüüdvate esemetega. Kui tapeet,diivan ja valgusti on rahuliku tooniga, vali ruumi kangelaseks hoopis rõõmsat värvi ruloo.


Ruloo kasuks räägivad nii mõnedki plussid. See võtab kokkurullituna vähe ruumi. Valikus olevaid kangaid on erinevaid – eritöötlusega tekstiilkangad, läbipaistvad, pimendavad, bambus. Puhastamiseks ei ole vaja osta eriotstarbelisi vahendeid piisab tolmuharjast või pehmest niiskest lapist.

Valikuid on palju...

Mugavuse armastaja, pane nüüd tähele. Akutoitel mootoriga ruloo, mis on juhitav puldi abil! Vaheta oma vana ruloosüsteem akutoitel mootori vastu. Tänu akutoitele ei vaja ruloo elektrivoolu. Seda saab paigaldada ilma ettevalmistusteta. Mootor on integreeritud rulootoru sisse. Juhtmega laetav aku töötab ühe laadimisega – kaks korda päevas üles alla liigutamisel 6-12 kuud. Laadimisaeg 4-5 tundi.

Kui otsid, midagi teistsugust... Sebraruloo on horisontaalsete triipudega ja kahekordse kangaga. Juhtketist tõmmates saab muuta ruloo, kas valgust läbilaskvas või mitteläbilaskvaks. Kui kardinatriibud on vaheldumisi siis ei paista see läbi. Avatud triipudega asendis hajutab kangas terava päikesevalguse. Sobib hästi ruumidesse, mis vajavad aeg-ajalt privaatsust. Kerged, dekoratiivsed ja õhulised aknakatted sobituvad hästi väga erinevatesse interjööridesse.

Kui ei soovi vaatest loobuda... Screen-kangast ruloo lahendab tuppa tuleva liigse valguse ja soojuse mure  päikesepoolsetes töö või eluruumides. Screen ehk võrkkangas on läbipaistev materjal, mis peegeldab tagasi päikesekiirguse. Samal ajal laseb sisse valgust sellisel hulgal, et vaade ei kao kuhugi. Päeval eesolev kardin kaitseb siseinterjööri pleekimise eest. Päikesevalgus võib muuta siseruumides olevate esemete värvuse tuhmiks.

Bambus-, puit- ja dšuutmaterjalist puitrulood osutuvad üha enam klientide poolt valituks. Nende originaalne välimus sobitub erinevate stiilidega kodudesse. Kasutatav materjal on hõre, hajutades otsest valgust. Tähelepanu tuleb pöörata, et naturaalsete materjalide puhul võib värvitoon partiidest sõltuvalt erineda.

Eriti praktiline valik laste ja lemmikloomadega peredele. Kassettruloo – see moodustab aknaraamiga ühtse terviku ning liigub koos aknaga. Võimaldab jätta aknalaua vabaks. Eriti mugav on kasutada taolist lahendust terrassi- ja rõduuste või muudel tihti kasutatavatel akendel.

Paigaldus

Kvaliteetne paigaldus tagab kardinate hea liikuvuse ning kena lõppmulje. Tekstiilkardinaid saab paigaldada erinevalt. Rulood vajavad aga väga täpset juhendi järgimist. Juhend on lisatud toote pakendisse.

Pea meeles! Rulookardinate valmistamisel arvestatakse nõudega, et allalastud avakatte korral peab kanduri torule jääma vähemalt 1 ringi jagu avakatet. Vastasel korral võib riie torult lahti rebeneda.

Mured ja lahendused

  • Ketilüli avaneb - suru juhtketi pooled uuesti ühenduslüli pesadesse.
  • Kangas kisub kanduril viltu – kontrolli, et kangatoru oleks horisontaalselt seinale kinnitatud. Tugede paigalduskõrguste vahe ei tohi olla suurem kui 0,5 mm. Vajadusel korrigeeri tugede asendit nii et need asetseksid samal kõrgusel.
  • Kanga servad kaarduvad – eriti jäigemate ruloode puhul esineb riide servade kaardumist. Sellisel juhul hoia rulood ööpäevas võimalikult palju kokkurullitud asendis, mis aitab kaardumist kaotada sõltuvalt kangast mõne päeva kuni nädalaga.
  • Kangas kukub toru küljest maha – selline olukord tekib kui ruloo kasutamise käigus ei täideta nõuet, et kandurile peab jääma alati vähemalt 1 keerd kangast. Võta ruloo seinalt maha ning liimi riie toru külge horisontaalselt sirgelt tagasi. Lase korralikult ära kuivada ja aseta ruloo kanduritele tagasi.
  • Kett kiilub kinni – eemalda kett ettevaatlikult ketiratta ja selle katte vahelt. Ära kunagi kasuta liigset jõudu ning järsku ketist tõmbamist. See võib põhjustada keti või selle jätkulüli purunemise. Kinnikiilumise vältimiseks tõmba juhtketti võimalikult otse ülevalt alla, mitte külgsuunas.
  • Kettmehhanism kriuksub – pihusta mehhanismi ja tugede vahele silikoonõli.
  • Nöörjuhtimisega ruloo kangas kerib kandurile viltu – kontrolli tõstenööri pikkusi. Selleks tõmba kangas üles, lukusta nöörilukk. Kontrolli nööride pingete ühtlust, nende paiknemist kanduri torul vertikaalselt. Seejärel haruta sõlm lahti.
Sulle võib veel huvi pakkuda...