Lastetoa remont kooli eel


Lastetoa remont kooli eel

Enne kooliminekut on hea aeg vaadata üle lastetoa seisukord. Suveperiood, oma mõnusate temperatuuridega, annab suurepärase võimaluse uuenduskuuri läbi viimiseks.  Lapse jaoks oma oma tuba kui kindlus. Lase tal see kujundada just endale meelepäraselt. Küsi arvamust mööbli paigutamise kohta, sest lapse fantaasia on lai ja just tema hakkab seda kasutama. Kindlasti ei tasu mööbliga liialdada ning vajalik on jätta vaba ruumi seiklushimulisele hingele, kes pidevalt tahab mängida ja liikuda. Pea meeles, et materjalid kogu remondi jaoks peavad olema vastupidavad, mugavad ja turvalised. Kasvades muutuvad eelistused ja huvid, mistõttu tuleks tuba kujundades arvestada lihtsate lahendustega, mida vajadusel oleks kerge muuta.

Viimistlus

Lapsed üldiselt eelistavad rõõmsaid toone ja meeleolukaid pilte. Siiski soovitame otsustada neutraalsete toonide ja mustrite kasuks tapeedi valikul. Vaatamata sellele, et praegu on suur armastus printsesside või autode vastu on tõenäoliselt mõne aasta möödudes muud huvid. Alternatiivina soovitame seinad muuta värvilisemaks armastatud tegelaste piltide või joonistustega. Kui soovid siiski panna värvikat tapeeti siis kata ainult üks sein ja jäta teised seinad värvi alla. Nii on hiljem uuendamine kõvasti lihtsam. Tänapäeva tehnoloogiad annavad kõvasti mängimisruumi. Näiteks on võimalik osta Decora kauplustest tahvel-, magnet- ja helendavat värvi. Tee ühest seinast suur tahvel, kuhu laps saab joonistada iga kell täpselt seda, mida ta hetkel soovib. 

Magnetvärv annab võimaluse asetada seinale tähti või numbreid ning neid seal pidevalt liigutada. Helendav värv muudab lastetoa öösel hoopis põnevamaks. Värvige lakke tähed ja kuu. See on praktiline lahendus ka turvalisuse huvides. Väike valgus on abiks, kui öösel on tarvis ruumis ringi liikuda.Samas ei ole see nii tugev kui öölamp ning ei sega und.

Interjöör

Kardinad sobita seinte või põrandavärviga. Öökardinad vali valgust mitte läbilaskvad. Toa täiesti pimedaks muutmine tagab lapsele sügava une ka päevasel ajal ereda päikesega või suveõhtutel, kui õhtud on pikalt valged. Soovitame valida poolpikad kardinad, sest maani kardinad võivad jooksjatele jalgu jääda lapsed võivad komistada ja kukkuda. Värvi saab tuppa tuua ka lõbusa vaibaga. Kuna palju mängimist toimub põrandal siis pehme alus on kindlasti lapsele mugav valik. Kui tegemist on libeda põrandaga siis kindlasti on tarvis vaiba alla soetada ka libisemiskindel võrk, et mänguhoos vaip ei libiseks ning laps ei kukuks. Planeeri valgustus erinevate tegevuste jaoks - mängimine, õppimine ja lugemine.

Julgelt võib väita, et lastetoa sisustamisel tuleb sisemine laps üles otsida ja temalt nõu küsida. Üha rohkem kogub populaarsust tipivoodi ja tipitelk. Neid on väga kerge kaunistada vanikute ja valguspallidega, muutes lapse toa sisustust veelgi huvitavamaks.

Kõige olulisem on siiski lähtuda lapse isikupärast ning vajadusest. Kui tegemist on tüdrukutirtsuga siis tõenäoliselt raamitud ja valgustatud peegel on toas hädavajalik. Poisslaps naudib kott-toolide mugavust ning riiulite olemasolu, kuhu oma autod või muusikariistad paigutada. Riiulid võiksid olla mugaval kõrgusel, et lapsel ei tekiks vajadust nende otsas ronida vaid saaks kerge vaevaga kätte kõik, mida tal on tarvis. Värvide poolest on tark jääda sooneutraalseks. Põhiroll taolise toa loomisel on värvidel. Väldi klassikalise roosa ja sinise ülekasutamist ning sisuliselt ongi tuba sooneutraalne. Aga, et toale siiski särtsu luua, võid kasutada tekstiili elemente abstraktsete mustritega. Näiteks toolil ruudulisi patju, voodil triibulisi tekikotte või ringidega kardinaid.

Kui ruumi kahe jaoks napib

Alati ei saa võimaldada igale lapsele oma ruumi. Isegi kui õdede-vendade läbi saamine on väga hea, vajavad kõik lapsed natuke privaatsust, kus lõõgastuda või unistada. Samamoodi vajab iga väikseke kindlat kohta oma asjade jaoks, et ta ei peaks muretsema oma varanduse turvalisuse pärast. Privaatseid nurgakesi saab tekitada mitut moodi ja eriti tulemuslik on narivoodi. See on klassikaline sisustuselement, mis on hea mitmel põhjusel: esiteks võimaldab see säästa ruumi ja teiseks annab see võimaluse eraldumiseks lastel. Võid narivoodile kinnitada kardinad, nii et iga laps saab olla oma nurgakeses. Kui siiski otsuste eraldi voodite kasuks, siis saab privaatsuse loomiseks kasutada ruumijagajat. Hea ruumijagaja on lahtine riiul, mis on kauni väljanägemisega ja praktiline.

Julgelt võib väita, et lastetoa sisustamisel tuleb sisemine laps üles otsida ja temalt nõu küsida. Üha rohkem kogub populaarsust tipivoodi ja tipitelk. Neid on väga kerge kaunistada vanikute ja valguspallidega, muutes lapse toa sisustust veelgi huvitavamaks.Tipitelgid on ideaalsed mängupaigad kui ka mõnusad ajaveetmiskohad, kus laps saab kasvõi väikese uinaku teha, lemmikraamatut lugeda või sõpradega mängida. Tõeliselt põnev pesa!