Peresõbralik aed


Peresõbralik aed

Lapsed armastavad õues aja veetmist iga ilmaga. See on sobiv ja meelepärane ka vanematele, sest mänguhoost tuleneva segaduse koristamine võib osutuda oluliselt kergemaks kui siseruumides. Aed pakub palju õppimisvõimalusi pere pisemate, pisut suuremate, isegi vanemate jaoks. Kõik algab juuretasandilt! Anna edasi kõik oma taimetarkused väikestele järglastele. Õpeta, kuidas seemnest kasvatada elujõuline taim, kes hooajal palju vilju annab.

Suvised kuud mööduvad oluliselt kiiremini kui tegemisi jätkub kogu hooajaks. Jäta maja lähedale muruplats, kus soovi korral oleks mõnus telkida. Niida muru madalal kõrgusel ja tihti. Sel juhul jäävad kohe silma esemed, mille otsa komistades võib õnnetusi juhtuda. Robotmuruniiduk on hea abiline, kui soovid, et muru oleks pidevalt hooldatud ja sinul jääks rohkem aega lastega tegelemiseks. Loo terrassile või aeda istumiskoht. Selle ümber saab joonistada, mängida kaarte või lauamänge, jälgida loodust või einestada. Leia Decorast lastele väike tahvel, kuhu kriitidega joonistada.Tegemist on lastele rõõmu pakkuva samas keskkonnasäästliku viisiga oma kunstiandeid näidata.

Kuna meie ilmavööndis on sooja aega üsna vähe, siis iga päev koos perega on nautimist väärt. Olgu see päikeseline või vihmane. Mõnus, kui ei pea piiskade saatel asju hakkama kokku pakkima, vaid saab vihmasabinat õues nautida. Appi tuleb varjualune. Näiteks statsionaarne varikatus, markiis või mõni suurem päikesevari, mis on kindlalt maa külge kinnitatud. Lisaks vihmale pakub kaitset päikesepõletuse eest. Õhtuse meeleolu loomiseks leiad Decorast vahvad välivalgustid. Värvilised valgusketid, mida on võimalik paigaldada üle terrassi või hoovi.

Oma aia mänguväljak

Ronimisseinad, kiigud, liumäed ja liivakastid pakuvad rõõmu mitmeteks tundideks. Decorast leiad valiku laste mänguväljakuid koduaeda. Saadaval on erinevaid variante. Suuremad sisaldavad plastikust kiiku ja/või pesakiiku, ronimisvõrku ja puidust raami. Samuti on valmidus liuväljale, mida on võimalik erinevates toonides juurde soetada. Mänguväljaku hooldamine hõlmab regulaarset puhastamist, karedate kohtade lihvimist ja poltide, kruvide üle pingutamist igal hooajal. Mänguväljakuid on kahte sorti: ümarpalgist ja nelikantpuidust. Viimane on hinna poolest kallim, kuid seal esineb vähem lõhesid, kui ümarpalk konstruktsioonipuidul. Torniosaga mänguväljakud on valmistatud nelikantpuidust. 

Kui aias on kiik, siis ohutuse seisukohalt tasuks tekitada nii öelda kiikumisala. Selgelt piiritletud ala on visuaalselt kaunis ning aitab seiklejatel piirangutest kergemini aru saada. Piiri tähistamiseks võib kasutada - multši, liiva, erinevaid taimi.

Liivakastide paigaldamisel tekib küsimus, mida panna liivakasti põhja. Sinna sobib hästi geotekstiil, mis ei lagune, laseb õhku ja vett hästi läbi. Liivakastidesse sobib jämedateralisem liiv, mis ei hakka suure tuulega lendlema. Kaitseks võib peale panna koormakatte või ehituskile, mis kaitseb prahi, puulehtede ja loomade eest. Samuti on võimalik osta ka juba kaanega liivakast.

Kuumal suvel on bassein lapse sõber ja kaitsja.  Kui ruumi basseini jaoks napib siis leiab kasutust asendusena hoopis aiavoolik. Kindlasti on neil lõbus joosta veejoast läbi. Ka neljajalgsed sõbrad võivad seda nautida! Kõik loomulikult Sinu kaitsva silma all!

Batuut

Batuudid köidavad nii suuri kui väikeseid kasutajaid. Batuudi paigaldamine ei ole sugugi keeruline ning on muutunud tänapäeval peaaegu sama tavaliseks aia osaks kui aiamööbel ise. Paigaldamist alusta õige asukoha valikuga. Ohutusala võiks olla 2m igast küljest, sealjuures ei tohiks alas olla puid, põõsaid, kive ning maapinna suuri ebatasasusi. Enne hooaega veendu, et batuut oleks ohutu. Selleks veendu, et vedrud oleksid pingutatud ja kahjustamata. Kontrolli, et kõik raamitorud on kindlalt ühendatud ja hüppematt tugevalt pingul. Batuut, nagu iga teine tarbeese, kulub ajajooksul. See tähendab, et kõiksugused augud või rebendid vajavad kohest tähelepanu või uue vastu välja vahetamist. Pane tähele, et ka väiksed augud, mis võivad turvavõrgule tekkida on ohuallikas! Hüppelt võrku lennates võib see kiirelt suureks rebeneda ja vigastusi tekitada. 

Rohenäpud

Sa oled oma lastele eeskujuks. On tõenäoline, et kui näpud on pidevalt mullased siis varsti tahab väike järeltulija proovida aedniku ametit. Anna neile oma väike aianurgake ja aita midagi koos kasvatada. Täitke koos lapsega taimekastid erinevate maitsetaimedega nagu piparmünt või kasvatage kauneid suvelilli nagu võõrasemad. Hea, kui aias juba kasvab midagi sellist, mida puhkehetkel ampsata - õunad, maasikad, vaarikad või herned. Oma aiaviljad on kindlasti puhtamad ja tervislikumad kui poest ostetud.

Muuda aiatööd enda ja lapse jaoks mängulisemaks. Pidage maha võistlus, kes suudab kasvatada suurema päevalille või kõrvitsa. Kindlasti jälgi, et taimed, mida lapse aianurgas kasvatate, ei oleks mürgised. Samuti teravate varte või õitega, vastasel juhul võib laps ennast nendega vigastada.