Uued tuuled värvide maailmas


Uued tuuled värvide maailmas

Arhitektuuris ja sisekujunduses on suur rõhk värvi- ja valgusteoorial. Eks see ole ju meeleolu loomisel oluline osa. Pikalt moes olnud heled toonid otsivad väljundit erksate ja tumedate kontrastide näol. Dekoratiivvärvimine annab võimaluse luua mitmesuguseid kujundeid, mustreid ja efekte, et muuta oma kodu veelgi omanäolisemaks.

Kujundite tegemine on lihtne

Valmista sein ette värvimiseks, sealhulgas puhasta korralikult mustusest ning tee korrektuure, et sein oleks sile. Seejärel võtta ette värvimine. Kui värv on kuivanud mõõda välja muster, märgi seinale ja piira see teibiga. Kanna värv piiratud alale väikese maalrirulliga või pintsliga, et värvi ei satuks piiratud alast välja. Eemalda teip enne värvi kuivamist ettevaatlikult. Hiljem võib teibiga koos värvi maha tulla, mistõttu on oluline, et teibi eemaldus toimuks enne kuivamist.

Värvi värsked kujundid

Geomeetrilisi kujundeid on seintele kõige lihtsam saada värvimisega. Piiramistehnika abil tehakse ruute, triipe ja jooni nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt. Piiramisel tasub kasutada maalriteipi, mille abil sirgjooned õnnestuvad kõige paremini. Triibuline sein mõjub energiliselt ja rõõmsalt. Kui sa ei taha suurt maalritööd ette võtta, siis liugle üle olemasoleva seinavärvi kasvõi üheainsa läbiva triibuga ning juba muutub miljöö kosutavalt värskeks. Suure kontrasti vahega valitud triibud mõjuvad rahutumalt ja väiksema toonivahega triibud elegantsemalt ja rahulikumalt.

Metalne on moes


Tikkurila värvid võimaldavad uudseid värvilahendusi. Väga moes on krohvilaadsed pinnad, mis jätavad vana seina mulje. Metalne läige on järjest tõusev trend. Erinevaid tooteid kombineerides on võimalik kujundada sein, mis mõjub kui Vahemere maa päikeseloojang või nagu ürgne koobas kaljujoonistega. Struktuursel pinnal tuleb metalne efekt paremini välja, kuna valguse nurki on rohkem. Kui selline sein õigesti välja valgustada, mõjub tulemus väärikalt samas moodsalt. Decorast on võimalik soetada hõbe-, pronksi – ja kuldse läikega värve.

Vali tuppa julged värvid

Särtsakad toonid pakatavad energiast ja aitavad tuua kevade Sinu koju. Erksate toonide  juures on oluline kasutada valgeid pindu toonide ühendamiseks ja ruumi värskuse säilitamiseks. Valge aitab teistel toonidel esile pääseda nii, et need ei hakka domineerima.

 

Nõuanne! Kui Sa ei taha seinale silmatorkavaid tooni panna siis värvi mõni mööbliese julget tooni. Sa näed, kuidas Sinu tuba saab uue hingamise.

Uus viis värve kombineerida

Vastandvärvide kasutamise idee võib esmapilgul tunduda šokeeriv, sest oleme harjunud järgima reegleid. Värvidega mängimine võib olla põnev teekond uute ideedeni.

Põhjuseid, miks vastandvärvide ühendamist proovida

Toonide vastandamine toob välja uued varjundid isegi kõige harjumuspärastel värvitoonidel.

Uued, ootamatud kombinatsioonid mõjuvad värskelt ja inspireerivalt.

Unustades reeglid, saad ennast tunduvalt vabamalt väljendada.