Kuidas hoida vuugid puhtana aastaid?

Kuidas hoida vuugid puhtana aastaid?

Mahukaid keraamiliste plaatidega seina- ja põrandapindu omavate toitlustusasutuste, spaade, tööstuste, koolide - lasteaedade, haiglate, aga ka koduköökide ja vannitubade puhul ollakse sageli hädas määrdunud või hallitavate vuukidega, mille puhtana hoidmine tundub suisa võimatu missioonina. Lahendus on aga olemas – määrdumatu, tugev ja hooldusvaba Kiilto Epoksü-vuugitäidis, mida saab kasutada ka keraamiliste plaatide paigaldamisel.  

Kiilto Epoksü-vuugitäidis
ei kogu tänu oma spetsiifilisele kahekomponentsele epoksüvaigul põhinevale koostisele mustust, aga samas talub nii tugevatoimelisi puhastusaineid kui ka tööstuslikku masinpesu. Seega tagab Epoksü-vuugitäidise kasutamine pikaajalise laitmatu tulemuse ning on kokkuvõttes kasutajate jaoks väga mugav, sest koristamisel või igapäevaste tegevuste juures nii kodus kui ka tööstuses-tootmises ei pea selle pärast muretsema.

Kuna kõvenenud vuugi temperatuurikindlus on –20...+60 kraadi, võib seda kasutada nii sise- kui ka välistingimustes. Veekindel toode ei muuda aja jooksul kuivades värvust, ei murene ega kulu. Kuues värvitoonis Epoksü-vuugitäide sobib kõigi materjalidega, ent teatud looduskivide paigaldamisel tuleks olla siiski tähelepanelik ning edasimüüjalt enne kasutamist täpsemaid juhiseid küsida. Kahtluste korral katsetage toote sobivust enne kasutamist.


Epoksü-vuugitäite puhul on tegemist eelkõige professionaalidele mõeldud tootega, sobides suurematele ehitusobjektidele. Samas on hooldusvaba vuugitäide muidugi kasutatav ka kodustes majapidamistes – köögipindadel, vannitubades või esikutes. Kuigi toode on välja töötatud silmas pidades suuri asutusi ja rajatisi, võivad selle abil loomulikult oma elu lihtsamaks muuta ka eraisikud.              

Kahekomponentse vuugitäite paigaldamine nõuab eelteadmisi ja kogemusi, aga lihtsalt selgitades tuleb kanda plaatide vahele vuuk, veidi oodata ja vuugid üleliigsest materjalist puhtaks pesta. Vuugipesu võiks hakata tegema umbes 10 m² suuruse ala vuukimise järel, sest kui kauem viivitada, kivistub toode. Toode sobib 1–10 mm laiustesse seina ja põrandavuukidesse ning seda võib kasutada ka keraamiliste plaatide paigaldamiseks.

Kui ikkagi peaks juhtuma, et toode jõuab enne pesu kivistuda, on Epoksü-vuugitäite jääkide ja kelme eemaldamiseks keraamilistelt plaatidelt ning klaasmosaiigilt olemas happeline puhastusvahend Kiilto Epoxy Cleaner. Seda toodet ei soovitata kasutada marmori ega muude tundlike kivide korral. Kahtluste korral katsetage toote sobivust enne kasutamist.


Võrreldes Epoksü-vuugitäidist hariliku vuugitäidise ja põrandavuugitäidisega, on toote suurimaks eeliseks hooldusvabadus ning mustust hülgav kulumiskindel pind. Tänu mustusthülgavale pinnale, tugevusele ning kulumis- ja kemikaalikindlusele sobib see hästi kasutamiseks toiduainetööstuses, tervisekeskustes, kaubanduskeskustes, toitlustusasutustes ja koduköökides, kus vuugid peavad olema vastupidavad, antisanitaarsed ning hästi puhastatavad.         

Loe Kiilto epoksü-vuugitäidisest lähemalt Kiilto kodulehelt: www.kiilto.ee