Vannitoa viimistlus


Vannitoa viimistlus

Decora kauplustest leiad vannitoamööblit nii ajatu klassikalise kui ka ultramoodse disainiga. Kombineeri kaunis sümbioos seinte, põranda ja mööbli vahel. Ära unusta, et eelkõige vajab see ruum funktsionaalsust ja vastupidavaid materjale. Decora Reklaamimeeskond käis vannitoa valikuid hindamas ning pidas  vajalikuks ka sinuga oma saadud tulemusi jagada.

Vannituppa vali kindlasti kõik materjalid, mis veega kokkupuutel ei deformeeruks mingil viisil. Poes olles küsi nõu, sest kõik kasutatavad materjalid peavad olema niiskuskindlad. Samuti on head nõu vaja plaatide valikul, sest igale plaadile kõik segud ei sobi. Plaatimistöö on mõistlik jätta inimesele, kes on seda varem teinud. Algajana on vigade tegemise oht suur ja ümber tegemine väga kulukas ettevõtmine.

Viimistlus

Vannitoasein peaks suutma ära kanda mööbli, valamu ja vajadusel ka muid elemente. Kahjuks on juhuseid, kus seinad on tehtud kipsplaadist. Sellele ei ole võimalik riputada kivist tööpinda või rasket kappi. Eriti on taolist probleemi tähendatud renoveeritud hoonete puhul. Rätikud on kõige rohkem kasutatavad asjad vannitoas, seega ära unusta nagisid. Kuna duššinurk või vann jäävad peale paigaldamist samale kohale siis soovitame proovida tavalise riiulite alternatiivina süvendeid seina sisse. See näeb efektne välja ja on praktiline. Iminappadega kinnitatavad riiulid kipuvad tihti peale kergelt seina küljest lahti tulema. Süvistatud riiul on aga kaunis ja funktsionaalne sisustuselement.

Seina värvi valimisel soovitame mõelda kui suur vannituba on. Heledad toonid tunduvad visuaalselt suured ja tumedad väiksemad. Seetõttu vali suuremasse ruumi tumedad ja avaramasse heledad värvitoonid. Kui ruum võimaldab soovitame kasutada suuremaid plaate. Need annavad ruumile avarust ning hooldamine on lihtsam. Looduskivi või muude poorsete plaatide puhul arvesta, et puhastamine on keerulisem. Vees leiduv rooste ja katlakivi võivad aja jooksul nende plaatide värvi oluliselt muuta. Kitsas vannitoas aitab ruumi suuremaks muuta ka suur peegel, õnneks on see tarvilik vannitoas nagunii. Ühevärviliste seintega saab kombineerida mustrilist põrandat. Samas annab väga head efekti ka ühevärviliste seinte seas üks efektsein, millel võib siis olla silmatorkav kujundus või  eristuva värviga keraamilised plaadid.

Sisustus

Pigem vali vannitoamööbel selline, mis ei ole kontaktis põrandaga. Seal pääseb vesi kõige lihtsamini ligi ja võib mööbli eluiga tunduvalt lühendada. Kuigi kvaliteetne vannitoamööbli materjal on niiskuskindel, siis pika aja vältel pidev veega kokkupuude on siiski halb. Soovitame kasutada vanni või duššiseina, mis kaitseks otsese kokkupuute eest. Võimalusel paigutada pesemiskoht ja mööbel üksteisest kaugemale. Otsusta pigem väiksema mõõduliste kappide ja mahutite kasuks, sest vannitoas on tavaliselt väikesed esemed. Suurte ja kõrgete kappide puhul läheb palju funktsionaalset ruumi kaotsi.

Kui seinte värvimine on liialt suur ettevõtmine võib uut hingamist tuua ka aksessuaaride välja vahetamisega. Uutes toonides vannitoavaibad, huvitava kujundusega nagid, värvilised karbid ja topsid, käterätikud ja duššikardin aitavad hetkega interjööri värskendada. Korvid ja karbid on abimeheks vannitoas asjade hoiustamisel ja organiseerimisel. Kunsttaimed on samuti populaarne valik, luues veidi hubasust. Tavaliselt on õdusa keskkonna loomise võti puit, kahjuks vannituba on selleks liialt niiske. Puiduimitatsiooniga aksessuaarid annavad siiski võimaluse. Eriti hästi tulevad puidust aksessuaarid esile siledate plaatide taustal.

Valgus

Üldvalgus ja peeglivalgus koos annavad parima tulemuse. Kindlasti kasuta vannitoas niiskuskindlaid valgusteid, mis kannavad rahvusvahelist tähist IP, millele järgneb number. Mida suurem on number, seda tõhusam on valgusti niiskuse suhtes. Valguse puhul on oluline silmas pidada, et see oleks loomulik aga samas valge. Üldvalgus ja peeglivalgus koos annavad parima tulemuse. Kui aken jääb selja taha ja peeglilampi ei ole, siis ei pruugi ennast peeglist üldse näha. Väga külm LED- valgus muudab naisterahvastel meikimise väga keeruliseks ning ei loo eriti hubast õhkkonda.