Hüdroisolatsioon vannitoas või köögis Kiilto abiga

Hüdroisolatsioon vannitoas või köögis Kiilto abiga

Hüdroisolatsiooni eesmärk on kaitsta hoone konstruktsioone, aluspinda veelekete ning niiskuse eest. Need võivad tekitada ehitisele püsivaid kahjustusi, lisaks inimeste tervisele ohtlikku hallitust. Soovitame kasutada ühte tootesüsteemi algusest lõpuni ehk alates aluspindade kruntimisest kuni silikoonimiseni. Nii saab kindel olla, et tooted sobivad omavahel kokku ja konstruktsioon peab vastu pikki aastaid.

Kolm oluliseimat komponenti - põrandaküte, ventilatsioon ja hüdroisolatsioon tagavad märja ruumi kvaliteetse funktsioneerimise. Hüdroisolatsiooni paigaldamisel sisetingimustesse eelistavad professionaalsed ehitajad üht Kiilto populaarseimat, ühekomponentset, kiudtugevdatud hüdroisolatsioonimastiks Fibergumi. Ehkki viimane laiub ehituspoodide lettidel Eestis juba aastast 2008 ning ei ole võõras ehitajale võib kasutamisel tekkida vigu, mille hilisem parandamine osutub võimatuks.

Hüdroisoleerimisel tehtavad põhivead:

  1. Kruntimata või vale krundiga tehtud aluspind. Krundid on spetsiaalsed vedelikud aluspinna omaduste parandamiseks peale kantava kihi jaoks. Kruntimine tugevdab aluspinda, seob pinnal oleva tolmu, ühtlustab aluspinna veeimavuse, parandab nakkeomadused ja lihtsustab järgmise kattekihi paigaldamist.
  2. Liiga niiske aluspind hüdroisolatsiooni kasutamiseks. Hüdroisolatsiooni paigaldamiseks veendu, et aluspind on kuiv, imav, tolmuvaba ja tasane. Eemalda kõik nakkumist halvendavad materjalid. Fibergumi kasutamiseks peab aluspinna niiskus olema mitte kõrgem kui 90% RH. RH ehk Relative Humidity – maksimaalne lubatud suhteline niiskus keskkonnas. Seda väärtust väljendatakse protsentides, väljendades konkreetse ruumala veeauru massi ning temperatuuril küllastuva veeauru suhtest. Mida lähemal asub väärtus nullile seda kuivem õhk, mida lähemal väärtus sajale, seda rohkem veeauru õhk sisaldab.
  3. Liialt õhuke hüdroisolatsioonikiht. Hüdroisolatsioonimastiksit kanna pinnale kahe kihina. Lase esimesel kihil täiesti ära kuivada ning alles seejärel alusta teise kihi pealekandmisega. Fibergumi esimene kiht kuivab 2 ja teine 6 tundi. Kasuta ära kogu toote etteantud kulunorm, mida kulub põrandal 1 kg/m², seintel 0,8 kg/m². See tagab tehase etteantud minimaalse kihipaksuse, milleks on seintel 0,4 mm, põrandal 0,5 mm. Paraku pole harvad juhud, kus seinad hüdroisolatsioonimastiksi alt läbi kumavad. Ebapiisav kiht Fibergumi ei anna aga aluspinnale kaitset. Hüdroisolatsioonist peab moodustuma paks kummilaadne kiht, mis tagab aluspinnale 100% kaitse.

    4. Nurgad ja materjalide ühenduskohad on tugevduskangaga tihendamata või paigaldatakse lohakalt, jättes sisse kortse, volte, õhukotte. Samuti jäetakse kasutamata torude ümber toruläbiviigu- ja nurgatugevdustükid. Põhjus võib olla selles, et töö tundub liiga keeruline.

Kiilto töötas välja tugevduskanga kasutamisele alternatiivse lahenduse. Tegemist on elastse liimhermeetik KIILTO XPU massiga, millega saab lihtsalt ning kiirelt tihendada nurki, toruläbiviike ja materjalide liitekohti. Toodet kasutatakse siseruumides koos Kiilto ühekomponentsete hüdroisolatsioonimastiksitega.

Uue liimhermeetiku kasutamiseks kanna mass pinnale silikoonipüstoliga ning viimistle spetsiaalse kummilabidaga, et pind jääks hüdroisoleerimiseks sile. Hüdroisoleerimisega võid alustada peale pinna puutekuivaks muutumist ehk umbes 10-15 minuti möödudes. See tähendab, et hüdroisoleerimisega saad alustada kohe, kui vannitoale on XPU massiga ring peale tehtud.               

Hüdroisoleerimiseks kanna pinnale kaks kihti Fibergum hüdroisolatsioonimastiksit ning alusta plaatimistöödega. Kiilto soovitab katta hüdroisoleeritud pinnad 100% keraamilise plaadiga, et vältida hüdroisolatsioonikihti mehaaniliste vigastuste ja UV-kiirguse eest.

Sulle võib veel huvi pakkuda...