Peresõbralik aed

Peresõbralik aed

Lapsed armastavad õues aja veetmist iga ilmaga. See on sobiv ja meelepärane ka vanematele, sest seal saab lõbutseda nii, et ei pea muretsema segaduse pärast, mis mänguhoos maha jääb. Aias saavad mudilased õppida toidu kohta, mida nad söövad ja omandada olulisi tarkusi, kuidas hoolitseda taimede eest. Kui  sinulgi on ringi jooksmas väikesed jalapaarid siis tee neile põnev aed, kus suvised kuud mööda veeta. Jäta maja lähedale muruplats, kus soovi korral oleks mõnus telkida. Niida madalal kõrgusel ja tihti. Sel juhul paistavad esemed, mille otsa komistades võib õnnetusi juhtuda, paremini silma. Robotmuruniiduk on hea abiline, kui soovid, et muru oleks pidevalt hooldatud ja sinul jääks rohkem aega lastega tegelemiseks

Loo terrassile või aeda istumiskoht lauaga. Selle ümber saate joonistada, mängida kaarte või lauamänge, jälgida loodust ja koos einestada. Vahva idee on muretseda lastele kriitidega joonistamiseks tahvel. See on keskkonna säästlik, sest nii ei pea iga uue joonistuse jaoks kasutama uut paberit.

Kuna meie ilmavööndis on sooja aega üsnagi vähe siis iga päev koos perega on nautimist väärt. Olgu see siis päikeseline või vihmane. Mõnus oleks, kui ei peaks piiskade saatel asju hakkama kohe kokku pakkima, vaid saaksid vihmasabinat koos lastega õues nautida. Selle tarbeks saab soetada peavarju. Näiteks statsionaarne varikatus, markiis või mõni suurem päikesevari, mis on kindlalt maa külge kinnitatud. Lisaks vihmale pakub see kaitset päikesepõletuse eest. Õhtuse meeleolu loomiseks on leiad Decorast vahvad välivalgustid. Värvilisi valguskette, mida on võimalik paigaldada üle terrassi või hoovi.

Oma aia mänguväljak

Ronimisseinad, kiigud, liumäed ja liivakastid pakuvad rõõmu mitmeteks tundideks. Decorast leiad valiku tooteid, et oma tagaaeda luua mõnus pisike mänguväljak. Kui aias on olemas või tulemas kiik siis ohutuse seisukohalt tasuks tekitada nii öelda kiikumisala. Selle võiks ära tähistada teist värvi liiva või põõsastega. Sel juhul väldid, et kiikujale keegi ette jookseb.

Suur pere lemmik aias on kindlasti batuut. Siinkohal kindlasti meelespidada ohutust. Soovitame valida batuudi kaitsevõrgu ja turvaäärega. Ning alati jälgida, et batuudi varustus oleks kvaliteetne ning lapsi ei hüppaks samal ajal liiga palju. Kuumal suvel on bassein lapse sõber ja kaitsja.  Kui ruumi basseini jaoks napib siis leiab kasutust asendusena hoopis aiavoolik. Kindlasti on neil lõbus joosta veejoast läbi. Lisaks pakub see jahutav ja rõõmustav koertele. Seda kõike loomulikult Sinu kaitsva silma all!

Rohenäpud

Sa oled oma lastele eeskujuks. On tõenäoline, et kui näpud on pidevalt mullased siis varsti tahab väike järeltulija proovida aedniku ametit. Anna neile oma väike aianurgake ja aita midagi koos kasvatada. Saad õpetada taime eest hoolitsemist ja selgitada, millised taimed on söödavad ja millised mitte.  Hea, kui aias on midagi ka suhu pista. Õunad, maasikad, vaarikad või herned. Oma aiaviljad on kindlasti puhtamad ja tervislikumad sinu lapse jaoks kui poest ostetud

Muuda aiatööd enda ja lapse jaoks mängulisemaks. Tehke väike võistlus näiteks, kes suudab kasvatada suurema päevalille või kõrvitsa. Kindlasti jälgi, et taimed, mida lapse aianurgas kasvatate, ei oleks mürgised. Samuti teravate varte või õitega, vastasel juhul võib laps ennast nendega vigastada.