Söegrill versus gaasigrill


Söegrill versus gaasigrill

Grillimishooaeg saab Eestis tavaliselt varakult stardi, sest eestlased on ju ka grillirahvas. Maitsev šašlõkk, vorstike või hoopis mõnusalt magus grillitud maisitõlvik ... Juba nende peale mõeldes tunned, kuidas kõht pisut korisema hakkab. Kindlasti on paljud mõelnud uueks hooajaks uue grilli soetamise peale. Tihti küsitakse meilt kaupluses: kas osta endale koju gaasi- või hoopis söegrill? Mis on ühe eelised teise ees? Oleme pannud kokku kõik erinevused söe- ja gaasigrillide vahel, et saaksid endale uueks grillihooajaks parima abimehe välja valida.

Söegrill- kui naudid ettevalmistamise protsessi

Söegrilli puhul on tegemist ühe odavaima lahendusega turul. Töötamiseks on vaja vaid sütt või puid, süütevedelikku ning tikke. Ja muidugi ka liha, juurvilju või muud meelepärast küpsetamiseks. Selline grill on üldjuhul kompaktne ning kerge, mis tähendab, et võid ilma suurema vaevata ühest kohast teise tõsta ja liigutada.

Söegrilli puhul peaks kodused grillmeistrid siiski arvestama tekkiva suitsu ja tossuga, mis võib häirida naabreid või veel hullem: mille suur leek võib Sind tahmaseks teha. Seega kasuta söegrilli alati ainult turvalises kohas, kus pole tuleohtlik. Puud-põõsad ja maja võiks jääda grillist piisavalt ohutusse kaugusesse.

Paljude grillmeistrite arvates on just söegrill see õige. Grillil toimub loomulik ja lihtne protsess, mille puhul pakub lisanaudingut puude toomine, esimese tiku tõmbamine ja hõõguvad söed. Küll aga peaks söegrilli valimise puhul meeles pidama, et see protsess on üsna ajamahukas. Lisaks nõuab liha valmistamine taolisel grillil pisut rohkem aega ja tähelepanu. Kui grillikogus on suur, peab üldjuhul arvestama ka süte lisamisega. Kui tahad, et grill oleks kiirelt kuum ja liha ruttu valmis, pole söegrill Sinu jaoks ilmselt parim valik.

Plussid

Miinused

Kerge

Toit kõrbeb kiiremini

Kompaktne

Sütt peab suure grillikoguse korral lisama

Tagab kõrgeima küpsetuskuumuse

Grilli süütamine ja süte valmimine võtab aega

Mugav transportida

Grilli jahtumine võtab aega

Kerge hooldada

Küpsetamine nõuab rohkem aega ja tähelepanu

Soodsam hind

Söe kuumust ei saa nupust kontrollida

Gaasigrill – abimees mugavale inimesele

Gaasigrille eelistavad üldjuhul inimesed, kes elavad tihedama asustusega elumajade piirkonnas või hoopis kortermajas. Seda põhjusel, et gaasigrilliga ei teki tossu ehk söevingu, mis tavalise söegrilli puhul võib olla üsna suureks peavaluks. Lisaks on taolist tüüpi grill lemmikuks ka nendele, kes hindavad liha valmimisel mugavust ning kiirust. Tõrvatilgaks meepotis on gaasigrilli kallim hind võrreldes söegrilliga. Erinevad tehnilised lahendused ja suurem kubatuur mõjutab tavaliselt ka hinna suurust. Seetõttu tasubki gaasigrilli valimisel olla eriti tähelepanelik. Eelista tuntumaid brände nagu Weber, Mustang, Rebel, Fireplus või OutDoorChef. Nii võid kindel olla, et viid koju kvaliteetse abimehe, millega saad õige hoolitsuse korral kogu perele maitsvaid roogasid valmistada aastaid. Valiku kvaliteetseid gaasigrille leiad kõikidest Decora kauplustest üle Eesti. Kindlasti küsi teenindajalt lisa, et leida enda ootustele vastav grill.

Gaasigrilli puhul on üldjuhul tegemist üsna suure ning mahuka abilisega. See tähendab, et seda on ka üsna raske ja ebamugav transportida. Paljudel gaasigrillidel on aga üsna mugav ratastega süsteem, mis tähendab, et neid saab päris kergelt ühest kohast teise veeretada. Suurus tuleb kasuks siis, kui armastad korraldada suuremaid grillipidusid: suurema grillikoguse korral läheb küpsetamine ruttu, sest grilli mahub korraga rohkem asju. Lisaks on ka grillimine ise lihtne protsess, sest kuumus on reguleeritav ning pidevalt ühtlane.

Kuigi grillimisprotsess ise on kiire, nõuab gaasigrilli hooldamine rohkem oskusi. Peale grillimisresti, mida on üsna kerge puhastada, tahab regulaarset puhastust saada ka gaasigrilli sisemus: alustades gaasipõletitest ja lõpetades erinevate tihenditega. Lisaks pead olema kindel, et olemas on vajalikud gaasiballoonid. Vastasel juhul jääbki grillraud külmaks.

Plussid

Miinused

Grilli süütamine on kiire ja lihtne

Suur ja mahukas

Kuumus on ühtlane ja kontrollitav

Raske ja ebamugav transportida

Küpsetamine nõuab vähem aega ja tähelepanu

Vajalik gaasiballoonide pidev olemasolu

Saab korraga grillida rohkem liha

Raske hooldus

Saab vajadusel kasutada ka gaasipliidina

Kallim hind