Kuidas valida välisust?


Kuidas valida välisust?

Pole oluline, kas sinu koduks on korter või maja. Korralik välisuks on igal juhul väga tähtis investeering. See peab olema tugev, ilus ja viima edasi sinu stiili. Mõtle sellest, kui oma kodu näost. Külalised näevad seda esimesena sisenedes, tänavalt vaadates saab sellest keskne element tervele majale. Omapärase sissepääsuga saad luua unikaalse esmamulje. Eelkõige täidab see eesmärki eraldada hoone sisekliimat väliskliimast ning seetõttu peaksid seadma välisuksele palju kõrgemad nõudmised kui siseuksele. Ühtse meeleolu loomisel on eriti oluline jälgida, et majatüüp ja akende värv klapiks välisuksega.

  • Vastupidavus ilmastikule ja igapäevasele kasutamisele. Koeraomanikud peaksid arvestama, et lemmikud võivad puituksi kriimustada. Peremehe kojutulek on loomadele vaieldamatult rõõmuaeg ja loomulikult on tarvis neljajalgsel sõbral kallist omanikku tervitada juba lukku lahti keerates. 
  • Soojapidav uks aitab kokku hoida küttekulusid.Tasub investeerida ustesse, mis energiakulusid tulevikus võimalikult madalal hoiaksid. Nii hoiad raha kokku ja saad perega kiiremini mõne toreda reisi ette võtta, millest juba pikalt unistanud oled.
  • Mürapidavus on uste puhul oluline. Tänapäevane elukeskkonna müratase paneb järjest rohkem panustama heliisolatsioonile.
  • Vähemalt 10 cm varikatus. See takistab sademetel otsest langemist uksele, sest pikendab välisukse eluiga. Lisaks pakub kaitset ootamatu paduvihma eest. Varikatus hoiab ukse ees kõige kriitilisema ala kuivana ning talvel on kukkumise oht väiksem.
  • Lõunapoolsesse seina vali hele uks. Tume värv kuumeneb päikese käes kiiremini ja suur temperatuuri kõikumine võib ust kahjustada. Lisaks võib juhtuda, et päikesepoolne pleegitab külg üsna kiirelt ka sinu ukse värvi tuhmiks.

Metallist

Metallist uks koosneb enamast kahest teraslehest, mille vahel on täiteks paigaldatud kivivill. See muudab ukse sooja-, heli- ja tulepidavaks. Metallist või alumiiniumist uksed on hea valik, kui otsite modernsele välimusele lisaks ka suuremat turvalisust. Neid on kerge hooldada ning on vastupidavad. Elegantne metalne välimus annab sinu kodule kaasaaegse tunnetuse.

Puidust

Puidust välisuksi valides  uuri, kuidas on tagatud soojapidavus, turvalisus ning  kujukindlus ehk võime püsida sirge ja stabiilsena. Keeruliste ilmastikutingimuste tõttu vaata uste olukord kindlasti kord aastas kriitiliselt üle vaadata ning hinda välispinda ja lukkude ning hingede hooldusvajadust. Puidust uks sobib hästi eramajadesse, kui soovid luua sooja ja maalähedast meeleolu.  

Klaasidega

Valmistatakse klaaspaketiga ning ilma klaaspaketita, erinevate laiuste ja kõrgustega uksi. Klaasavadega ustel on kahekordne klaaspakett. Uksed on vastupidavad ja soojuskindlad tänu niiskuskindlale polüstüreenplaadile ja kujukindluse tagavad alumiiniumlehed konstruktsioonis. Toodetakse nii ühe kui kahe tihendiga välisuksi. Ühetihendiga sobib  tuulekojaga ja kahe tihendiga ilma tuulekojata elamutesse. Klaasiga välisuks muudab esku valgusküllasemaks ja visuaalselt avaramaks. Kui hindad privaatsust võid kaaluda musterklaasi või satiinklaasi.

Üheksa korda mõõda üks kord lõika

Laius
Mõõda ülevalt keskelt ja alt. Seejärel võta kõige väiksemast mõõdust 1 cm ära ja see on õige mõõt uuele uksele.          


Kõrgus
Mõõda ülevalt vasakult, keskelt ja paremalt. Arvesta maha 1 cm kõige väiksemast mõõdust ja saad taas õige mõõdu. Kui sa soovid vahetada ka lävepakku siis ära unusta ka selle mõõtmist.

Decora selgitab: Väikseimast mõõdust lahutatud 1 cm ruum on vajalik jätta sellepärast, et paigaldamiseks oleks ruumi vahtu vahele lasta.