Märtsi toimetused


Märtsi toimetused

Aiasõprade rõõmuks on saabunud kevadkuu ning esimesed ettevalmistused aiahooajaks võivad alata. Üheskoos vaatame mõningaid näpunäiteid, mida märtsikuus toas ja aias ära teha. Proovi, kui mõnus on näpud mulda pista ja aidata taimel sirguda.

Aiatööriistad kapist välja

Märts on parim aeg puude ja põõsaste lõikamiseks. Eemalda põõsastel  vanad ja elujõetud oksad, et uutel oleks ruumi sirguda. Kui sügisel vaarikaoksad ununesid lõigata, siis nüüd oleks aeg ka nendega tegeleda. Lase mahla jooksvatel puudel harvendamisega veel oodata.

Kase- ja vahtramahla kevadine tulemine on põhjamaa rahvaste jaoks üks esimesi kevade saabumise märke. See looduslik elueliksiir oma tervendavate omadustega on meie loodusrikkuse pärl. Kui otsid kõige puhtamaid saadusi, siis parimad mahlapuud kasvavad kodulähedases metsatukas- linnast ja suurteedest kaugemal.

Kordamine on tarkuse ema nagu ütleb eesti vanasõna. Enne kibekiiret aiahooaega on ohutuse seisukohalt ülioluline kontrollida üle oma aiatööriistad. Viska pilk peale oma armsale muruniidukile võimalik, et see vajab Sinu hooldavat kätt. Kui selgub, et muruniiduk või trimmer vajab vahetamist või varuosasid siis astu läbi lähimast Decora kauplusest, kus leiad endale sobiva hinnaga niiduki, trimmeri või tarvikud.

Muruniiduk
 • Jälgi, et muruniiduk oleks hoolduse ajaks kallutatud käepideme suunas, mitte ette ega külili.
 • Vaheta muruniidukis olev vana õli uue vastu ja puhasta õhufilter.
 • Seadmega tööd alustades kasuta alati värsket kütust ja jäta valamisel kütusepaaki natuke paisuruumi umbes 4 cm.
 • Enne käivitamist keera maha süüteküünal, vajadusel puhasta see ning juhul, kui on vajadus soeta seadmele uus süüteküünal.
 • Vaata üle niidutera. Terita ning kinnita korralikult seadme külge tagasi.
Trimmer
 • Vaheta vana kütus uue vastu ja jälgi, et kütuse ja õli vahekord vastaks tootja nõuetele.
 • Puhasta õhufilter ja vajadusel asenda uuega.
 • Asenda vana trimmeri jõhv uuega.

Alusta uute taimede kasvatamisega 

Talvised külmakraadid ei ole takistuseks uute seemnete külvamisel. Leia oma kodus sobiv paik ja vaata üle ettekasvatustarvikute varu. Kui selgub, et puudu on taimekastidest, istutuspottidest või toakasvuhoonest siis Decorast leiad parima valiku uusi ettekasvatuseks vajalikke tarbeid. Kui seemnete külvamiseks on kõik valmis siis võib taime sirgumisteekond alata. Nüüd jääb üle ainult pakkuda oma hoolt ja armastust ning peagi saad noppida koduseid vilju.

Külva märtsis:

 • tomat
 • porrulauk
 • paprikas
 • suvelilled- petuunia, lobeelia

Toalilled vajavad samuti Sinu tähelepanu. Kui näed, et pott on taimele väikeseks jäänud, siis istuta taim ümber suuremasse potti. Lihtne reegel: uus pott peab olema eelmisest suurem kahe kuni nelja näpu laiuse jagu. Vaata toas ringi- kui vajad oma koju kevadisi toone siis Decora kapulusest leiad erinevat värvi unikaalseid lillepotte, mis Sinu kodu särama panevad. Draakonipuu,toakask või rahu- palmlehik on suurepärased toalilled, mille eest on kiirel rohenäpul kerge hoolitseda. Siiski pakuvad nad toas rohelist silmailu.