Targa Jaani meelespea

Targa Jaani meelespea!

Suvine pööripäev on üks vanemaid ja oodatumaid pühasid. Loodus õitseb ennastunustavalt ning pikad päevad ei jäta ööle ruumi. Jaanipäeval on kõik nautimas Eestimaa looduskauneid kohti koos kallite sõprade ja armsa perega. Olgu pidustused kodus või küla keskmes jaanitule ümber, mõistlik on end varustada vajaminevate tarvikutega. Decora Reklaamiosakond on kokku kogunud targa Jaani meelespea!

Söömine ja lõõgastumine käivad käsikäes

Kuumalt grillit tuleva vastvalminud liha lõhn ajab meeled hulluks. Vanarahvas juba õpetas, et pühadel tööd ei tehta - säästa end nõude pesemisest ja investeeri ühekordsetesse nõudesse. Soovitatavalt papist või bambusest, sest need on keskkonnasäästlikumad. Kõik maitsvad toidud grillile ühe korraga ei mahu ja ettenägeliku jaanipeo korraldajana varusta end kindlasti termospotiga. Meie kauplusest leiad toredaid täpilisi ja ühevärvilisi potte, kus liha püsib soojana veel mitmeid tunde. Võid kindel olla, et mõni külalistest uurib, kus kohas nii toredaid termopotte müüakse!

Külmade jookide hoiustamiseks on hea mõte soetada endale külmakast koos külmalementidega. Kui hindad mugavust, siis Sinu selle suve lemmikhitt on kindlasti külma-tuba. Seda on mõnus kasutada istumiseks  või hoopis väikese lauana. Külma-tumba kaunis välimus sobitub enamikesse aedadesse ja terrassile nagu valatult. Tumba sees olev külmakast hoiab kosutavad joogid külmana samal ajal, kui Sina lõõgastud!

Saun

Saunaskäimine on eestlastel veres. Õige sauna juurde kuulub kindlasti saunaviht, millega end nuhelda, et pattudest vabaks saada. Enne vihtlemist hauta vihta kuumas vees ja kuumuta kerisel, et vihalehti pehemendada. Kui kõik haigused ja mured on viha sisse ära pandud, kuivata ja põleta see jaanitule lõkkes. Kui jaanipäev on liiga kiirelt uksele koputamas siis jäta vihategemine järgmisesse aastasse, sest tegelikult saad soetada endale mõnusa kaseviha lihtsalt ja kiirelt ka kauplusest.

Olgu nahk nii paks kui tahes, ära unusta saunamütsi. Üleliigne kuumus peapiirkonnas võib põhjustada iiveldust ja peapööritust. Lisaks on toredate nimedega mütsid uue seltskonnaga saunas käies väga head vestluse alustajad. 

Saunamüts olgu ikka vildist! See säilitab keha loomuliku temperatuuri, kaitstes mitte ainult külma, vaid ka kuumuse eest. Peale kasutamist pese müts käsitsi koos pesuvahendiga ja aseta kuivama suure purgi või vaasi peale. Pärast pesemist hoiab müts hästi kuju ja ei deformeeru.

Kui soovid eriti mõnusat saunaelamust, vaata kindlasti ringi ka saunaaroomide valikus. Värskendav eukalüpt, pisut hapukas jõhvikas või mõnusalt tummine metsalõhn muudavad iga saunaskäigu omaette elamuseks. Lisa vaid enne kerisele viskamist vette paar tilka ja lõõgastu.

Peleta kutsumata külalised kaugele

Soojad ilmad on kohale kutsunud  tüütud sääsed, parmud ja muud tegelased. Need nuhtlused ei anna asu ning võivad mõnusa olemise muuta hoopis väljakannatamatuks. Selleks, et kogu seltskond ei peaks esimese tunni jooksul putukate eest põgenedes tuppa kolima, on väga palju erinevaid lahendusi. Looduslikest variantidest aitab suvise grillipeo päästa sütele visatud rosmariini- ja salveioksake. Nende taimede põlemisel leviv suits ja lõhn peletab edukalt sääski eemale. Sääsepilvi meelitab kohale ka seisev vesi, sest seal on nende meelispaik paljunemiseks. Hea nipp on juua terve päeva vältel sidrunivett või määrida sidrunimahla käega veidi kehale. Selle tugev lõhn on putukatele ebameeldiv.

Oluliselt kergem ja kiirem viis putukate vastu on kasutada peletuseks mõeldud preparaate. Populaarse vahendi Diffusili sortimendist leiad tugevama mõjuga täiskasvanutele ja veidi nõrgema mõjuga lastele mõeldud sääsetõrjevahendit. Ole tähelepanelik ja pihusta neid endale peale vaid õues või hästi ventileeritud ruumides. Väldi suhu ja silma sattumist. Kui soovid preparaati ka näole kanda, pihusta esmalt käe peale ja hõõru alles siis ettevaatlikult näole.

Õuealadel nagu terrassid, katusealused, sisehoovid ja aiad, kus on minimaalne õhu liikumine, soovitame kasutada erinevaid elektroonilisi seadmeid. Näiteks on saadaval sääsepeletajad, mis on täiesti lõhnavabad ega suitse. Sääsepeletajasse tuleb lisada sääsetõrjeplaat ning selle soojendamisel vabaneb toimeaine ümbritsevasse õhku.