Sisustustrendid 2021

Sisustustrendid 2021

Aasta 2021 toob sisekujundusse soojad ning värsked trendid. Loodusest inspireeritud värvipaletid ja materjalid, mis loovad nostaligilised mustrid ning stiilid. Selle aasta interjööri lubadus on fokuseeruda üldisele heaolule ning lihtsusele. See kõik toob kodudesse terve aasta vältel oodatud rahu, lohutuse.

1) Värvipalett: rõõmus ja lootusrikas.

2021 disainitrendid põhinevad naturaalsetel toonidel. Loo enda väike paradiis meresinise ja värskendava kevadrohelisega. Lisa rahustavad punakad või pruunikad metsavärvid. Need toonid on ekstravertsemad kui eelmisel aastal, ent siiski lõõgastavad ja energiat taastavad. On aeg tunda päikesejõudu peale pikka pimedust.

2) Aasta värvid: rahustav sinine.

Pika ajalooga värvitootja Tikkurila valis aasta 2021 värviks Y354 Cumuluse. Sinine rahustab ja tekitab usaldust – pärast särab taas päike ja taevas värvub helesiniseks. Sinisega seostuvad meri ja taevas – vabad ja avarad pinnad, mis loovad võimalusi, justkui paberilehed või värvimist ootavad seinad.

 

 3) Materjalid: kootud mustrid.

Kootud materjal rõhutab orgaanilisust. Seda võib kohata erinevates mööbliesemetes nagu kapiuksed, lillepott, tool või hoopis valgusti kuppel. Kodukaunistamise trend liigub üha enam õuest tuppa ehk kõik väljas leiduv ilu sobitub kenasti tubasesse keskkonda. Tugevda oma sidet loodusega, leia tema parimad osad ja seo need oma koduga.

4) Stiil: modernne maalähedus.

Me kõik soovime hinges olla veidi metsikumad. Selle pärast võibki leida 2021 sisustusstiilides modernse maaläheduse jooni. Selle stiili omapära seisneb nö „tagasi juurte juurde“ lähenemisel. Nüüd aga võid sisustada suurejooneliselt! Ühilda omavahel pruun ja oliiviroheline elegantseks sümbioosiks. Hoia alles luksuslikud kunstkarusnahksed vaibad, sest need sobivad koju just praegu. Mõtle mattmustadale ja messingust viimistlusele, millel on kaasaegne õige pisike läige.

 5) Mood: „cottagecore“.

Cottagecore on mood, mida mõned allikad kirjeldavad kui Z-generatsiooni subkultuuri, mis tähistab idealiseeritud maaelu. See väärtustab traditsioonilisi oskusi ja käsitööd nagu küpsetamine, keraamika. Maailmakuulus ajakiri „The Guardian“ on kirjeldanud seda stiili kui välise terviklikkuse puhtuse fetišeerimiseks. Aiandus, suhtlemine loomadega, lähedastega kuuvalgel tantsimine – need on klassikalised suvemaja teemad, mis väldivad digitaalsust ja aitavad luua sidet loodusega. Elu pehme rahulikkus, mis aitab põgeneda kaasaegse maailma ohtude eest. Cottagecore stiili võib kohata nii sisekujunduses kui rõivatööstuses.

Kui soovid luua cottagecore õhkkonda siis selleks sobivad elusad taimed, suurte roheliste lehtedega, kootud mööbel, puidu esile toomine ja pastelsed värvid. Meie noored vajavad pääseteed meeletust digitaalsusest ja seda vajame meiegi. Lase rahu oma koju.

6) Majapidamine: tõhus hoiustamine.

Öeldakse, et korralagedus ja asjade paljusus tekitavad stressi. Elame tarbimisühiskonnas, mis tähendab põhimõtet, et toodetakse rohkem kui tarbitakse. Pidev ostmishullus tekitab kihistumist ning tahaplaanile jääb see, mis loeb päriselt – heaolu. Seega vaata kriitilise pilguga üle oma kodu, kas kevadkoristuse käigus võiksid leida kasutuna leidvad asjad uue omaniku.

Kõik asjad, mis jäävad sinu juurde vajaksid oma kohta. Kõik tööriistad garaazis, nõud köögis, riided kapis, koristusvahendid pesuruumis – ehita oma koju süsteem. Seda enam, et ka töö on kolinud mitmes majapidamises kodutingimustesse ning kiire reageerimine, asjade leidmine on hädavajalik tõhusaks toimimiseks.

7) Disain: tapeedid 2021.

Mõelge tagasi tapeetidele, mis kaunistasid meie esivanemate seinu. Jah, need olid lilled ja nad on tagasi. Miks? Need tuletavad meelde helgemaid, lihtsamaid aegu. Lilleline hiilgus söögitubades, puhkeruumides, magamistubades. Küll väikese muutusega. Selle asemel, et katta kogu toa seinad lilledega, vali üks sein, mida soovid esile tõsta ja sellest saab sinu ruumi suurim disainelement.

Rohelisus, looduslikud motiivid, suured troopilised lehed- jätkusuutlikkus on meie mõtetes esirinnas ja suureneb 2021. aastal veelgi. Teadlikkus loodusvarade piiratusest viib suurenenud soovini olla osa tasakaalus maailmast.

Uus aasta paneb otsima struktuuri, turvalisust. Kasvab vajadus kehtestada süsteemid igas eluvaldkonnast. Nii võib palju näha seintel elementaarseid geomeetrilisi kujundeid, mis pakuvad rutiinsust ja kindlust.

8) Materjalid: puit.

Harmooniline ja looduslähedane puit teeb unistuse õdusast kodust kiirelt reaalsuseks. Rikasta siseruume rahustava puiduga. Kasuta helgust õhkavaid toone põrandatel, lagedes või mööblis. Üha rohkem on sisustajad taasavastamas puidu võlusid – kerge, ohutu, hubane samas tugev ja struktuurne element, mis seob erinevaid stiile omavahel.