Terrass sama mugavaks kui elutuba


Muuda terrass sama mugavaks kui elutuba

Läbimõeldud aiast leiad funktsionaalse ja vastupidava aiamööbli, kaunid aiadekoratsioonid. See on koht, kus koguneda perega sööma või sõpradega muljetama. Vali endalegi mugav ja stiilne aiamööbel ning naudi suviseid rõõme koos lähedastega.

Kui soovid aeda muuta mitmeotstarbeliseks, hubaseks aja veetmise kohaks, siis terrassimööbel oma laia valikuga annab palju võimalusi. Enne poodi tõttamist anname sulle mõned mõttelõngad lahti harutamiseks. Kui suur ala sul kasutada on? Kes seda kasutama hakkavad ja kuidas? Kas soovid, et saaksid seda ala kasutada ainult söömiseks või ka lõõgastumiseks? Nüüd on sul selgem ülevaade, millist mööblit vajad ja tänu sellele eelarve koostamine juba palju hõlpsam.

Öeldakse,et lihtsuses peitub võlu. Ära kasuta liialt palju väikest kraami, sestmuidu võib jääda üldmulje, et ollakse sattunud kuskile lattu. Teisalt liigalahmakad dekoratsioonielemendid võivad tekitada aias liikumisraskusija varjata taimedele vajalikku valguse hulka. Aias saad luua täiesti uue hingamise väiksemat sorti purskkaevu või ajakujuga.

Ei ole otstarbekas osta rasket ühestükis mööblit väikestele rõdudele, sest erinevate korruste vahel liigutamine ja ustest läbipääsemine võib muutuda liialt keerukaks.  Hoopis mugavam on rõdul ja väiksema ruumi korral kasutada bistroo stiili ehk üks laud ja kaks tooli.

Suvemööbli eluiga pikendab oluliselt õigeaegne hooldus ja talvisel perioodil kuivas ning soojemas kohas hoiustamine. See kehtib isegi kõige vastupidavama tiigipuust ning sepistatud materjali kohta. Niiske keskkond võib olla heaks koduks kahjuritele, kes näiteks puidust mööblile pöördumatut kahju võivad teha. Väikese hoiustusruumi korral tasub vaadata välimööblikomplekti, mida on võimalik osadeks võtta.

Ripptooli soovitame vahel üksinda hommikukohvi nautlejale või lugemishuvilisele. Decoras on valik erinevaid pehmendusega toole, kuhu istudes võib ajataju kaotada. Ostmisel pööra kindlasti tähelepanu kandevõimele, et konstruktsioon täidaks oma eesmärki. Konsulteeri Decora klienditeenindajaga, et leida just endale sobiv istumisase.

Puidust ja metallist

Puidust aiamööbel loob naturaalse ja ajatu mulje. Ei ima endasse kuumust nagu metall. Enamik on töödeldud hallitusele, mädanikule vastupidavaks ja niiskuskindlaks. Samuti ei kipu putukad töödeldud puidule liiga tegema. Kvaliteetne täispuitmööbel võib hinnalt üsna kallis olla. See vajab iga-aastast hooldust, eriti kui soovid, et see ei hakkaks kiiresti pleekima. Õlita või peitsi korra aastas mööbel üle, et vältida hallikaks luitumist. Värvides jälgi, et värv sisaldaks UV- filtreid, see on kaitse päikese mõju eest. Talve raskete tingimuste eest kata kinni või too võimalusel siseruumidesse hoiule.

Kui otsid midagi tugevat ja lihtsasti hooldavat, siis vali metallist raamiga aiamööbli komplekt. Ilmastikukindlus on siinkohal kindlasti tähtis märksõna. Tänu raskele kaalule on see tuulekindlam, kuid samas mitte nii massiivne ja raske, kui sepismööbel. Disaini poolest leiab õuemööblit nii retro, kui modernse stiili austaja. Metalli miinuseks on hea soojusjuhtivus, mis muudab metallist aiamööbli palaval päeval kõrvetavalt kuumaks ja jaheda ilmaga ebameeldivalt külmaks. Õnneks aitavad antud probleemi leevendada padjad ja muud katted. Kergelt paigaldatavad, erineva väljanägemisega abimehed muudavad aiamööbli kasutamise meeldivaks ja ühetaolise mööbli omapäraseks.

Rotangist

Rotangi diskreetne välimus sobitub enamikesse aedadesse. Vajab vähest hoolitsust - puru ja tolmu puhastamiseks kasuta tolmuimejat, pesemiseks piisab nõudepesuvahendi veesegust ja lapist. Ära kasuta survepesurit, sest nii võib materjal puruneda. Kerge kaal annab võimaluse mööblit liigutada vähese vaevaga. Ei ole halba ilma heata. Kui õuemööbel on jäänud maa, terrassi või rõdu külge kinnitamata, võivad ettenägematud ilmastikuolud,nagu tugev tuul, kergelt aiamööblit kohapealt liigutada.

Poes rotangmööblit valides jälgi, et punutis oleks tihe ja puuduksid augud. See on väga oluline aspekt, kuna määrab ära, kas tegemist on terve ja kvaliteetse tootega. Istumist pehmendavad padjad, mida on kerge puhastada või vajadusel välja vahetada. Lisaks toolile, lauale, tugitoolile võib juurde osta ka rotang kummuti, kuhu on hea panna pere pisemate mänguasju või muid vajalikke esemeid. 

Vaata lisaks...

Kui suvesooja ei jagu, teeb elektri- või gaasisoojendi aias või rõdul olemise hulga õdusamaks. Soojendi ostmisel lähtu soojendatava ruumi suurusest ja vooluühenduse olemasolust. Enamus soojuskiirgureid sobivad õue, kuid mitte kõiki ei saa kasutada näiteks väikesel klaasitud rõdul. Soojendite hooaeg algab juba lihavõtete ajal ja võib kesta novembrini. Kinnisele rõdule sobib hästi näiteks elektrikiirgur. Gaasikiirgur vajab töötamiseks hapnikku ja see sobib kenasti lahtisele terassile. 

Ära unusta päikesevarju, sest kuumadel suvepäevadel on raske aias einestada või lõõgastuda, kui terav päike peale paistab. Lisaks kaitseb varjualune mööblit pleekimise eest. Paljudel juhtudel on päikesevari vaikimisi mööbli juurde arvestatud, näiteks on keset lauda tehtud valmidusauk, kuhu see paigaldada. Varikatus annab hea võimaluse vihmasel päeval kohvi, sooja teed või vihma sabinat muretult nautida.